Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
06.12.2019
АВТОР: Legal High School

Адвокат, партнер АО «Barristers» Костянтин Глоба і адвокат АО «Barristers» Інна Тецька виступили на Legal High School із заключною лекцією про боротьбу з шахрайством

Другий день Загального курсу з підвищення кваліфікації адвокатів корпоративного сектора у LHS завершує свою роботу. Із заключною лекцією про боротьбу з шахрайством та іншими злочинами у сфері господарської діяльності виступили Костянтин Глоба, партнер АО Barristers, та Інна Тецька, адвокат АО Barristers.

Як зазначив Костянтин Глоба, у правоохоронних органів завжди був інтерес до бізнесу, але сьогодні значно збільшилася кількість незаконних кримінальних переслідувань суб’єктів господарської діяльності та їх посадових осіб. Так, дуже часто правоохоронні органи вносять відомості до ЄРСР за надуманими підставами і фактично зупиняють роботу того чи іншого підприємства своїми процесуальними діями. Тенденція до збільшення такого переслідування суб’єктів господарювання має місце тому, що впродовж останнього часу в Україні відбулося багато змін у кримінальному, кримінально-процесуальному та антикорупційному законодавстві.

На жаль, як зазначив пан Глоба з огляду на свою практику, в 99% випадків слідчий вам — не друг. Лектор переконаний, що варто бути «некомфортним» і «незручним» для слідчого. Тому треба проводити практику «мовчазних» допитів, де позиція викладається на папері — це один із методів запобігти примусу до показань. Лектор підкреслює, що адвокат формує і відповідає за своє адвокатське досьє, перш за все, перед клієнтом. Замість цього потрібно створювати про себе гарне враження у суддів, вважає доповідач. «Потрібно мислити нестандартно, бути в хорошому сенсі цього слова авантюристом, який, проте, працює в рамках правового поля», — підкреслив Костянтин Глоба.

У свою чергу, Інна Тецька відзначила, що розшукові дії є діями, спрямованими на отримання (збір) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення такої дії є наявність достатніх даних, що вказують на можливість досягнення її мети. Необхідно пам’ятати, що проведення розшукових дій у нічний час (з 22.00 до 6:00) не допускається, за винятком невідкладних випадків, коли затримка в їх проведенні може призвести до втрати слідів кримінального злочину або втечі підозрюваного. Понятими не можуть бути потерпілий, родичі підозрюваного, обвинуваченого і потерпілого, працівники правоохоронних органів, а також особи, зацікавлені в результатах кримінального провадження.

Пані Тецька також рекомендує робити копію протоколу — це вбереже від багатьох проблем у майбутньому.

Також лектори поділилися зі слухачами LHS кейсами із власної практики щодо випадків шахрайства.

Джерело: Legal High School
695
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА