Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
10.07.2020
АВТОР: BARRISTERS

Адвокатське об’єднання «Barristers» надає правову допомогу керівництву Харківського ТРЦ Французький бульвар, яке заявило про спробу рейдерського захоплення та стає на захист колег з Юридичної фірми ILF .

Керівництво харківського торгово-розважального центру Французький бульвар заявило про тиск правоохоронних органів і вважає, що таким чином здійснюється спроба рейдерського захоплення об’єкта.
Незважаючи на те, що один з учасників компанії звернувся із заявою до господарського суду, паралельно правоохоронні органи починають кримінальне провадження, зазначає адвокат, що захищає інтереси компанії. «Заявниця вимагає в суді захисту господарських інтересів, при цьому справа порушується за ч. 5 ст. 191 КК України, проводяться обшуки в квартирах (в тому числі, арендованих) керівників компанії в присутності батьків похилого віку і маленьких дітей. Це невідповідні дії з боку поліції, а рішення Печерського суду викликають питання не перший раз», – вважає Інна Тецька, адвокат Адвокатського об’єднання «Barristers», що представляє інтереси засновників ТОВ «Аксіома» в цій кримінальній справі.
При цьому перелік вилучень дуже великий, зазначає адвокат. Це печатки, бланки, комп’ютери, ноутбуки, телефони, сім-карти, акти виконаних робіт, оптичні та паперові носії інформації, банківські виписки, договори з підрядниками, первинна документація підприємства – загалом все те, від чого залежить його господарська діяльність. При цьому підстав для таких вилучень не було – компанія не перешкоджала слідству і готова надати всю необхідну документацію.
«Дуже багато питань виникає з цієї ситуації. У постанови суду немає терміну дії. Нікого із засновників на допит не викликали. Є низка рішень суду щодо тимчасового доступу до документів, і вони нами виконувалися, – пояснює Інна Тецька. – Дивно і те, що обшуком керує слідчий слідчого відділу Мукачівського управління поліції Закарпатській області. Яке він має відношення до справи харківської фірми, якою займається київський суд, незрозуміло».

Адвокат фіксує всі порушення і планує після завершення обшуків подати заяву до Печерського районного суду на роз’яснення їх рішення, скарги в Генеральну прокуратуру України, бізнес-обмудсмену і в органи внутрішньої безпеки поліції.

Директор компанії Ігор Сбітнєв вважає, що кінцевою метою атаки на Аксіому є не виплата дивідендів, а доведення успішного бізнесу до збиткового стану і подальшого рейдерського захоплення. Тиск йде не тільки через суди – керівники Аксіоми помічали за собою стеження, а в лютому в будівлі ТРЦ Французький бульвар заклали вибуховий пристрій на основі бойової гранати.

«Ми почали будувати Французький бульвар в 2003 році в чистому полі, зробили його одним з кращих торгово-розважальних центрів у Харкові, пережили дві кризи, за останні три роки заплатили 100 млн грн податків. Це був дуже важкий шлях для нас, наших партнерів, для десятків співробітників компанії. І тепер це все хочуть зруйнувати і забрати. Я не можу повірити, що в 2020 році українському підприємцю все ще доводиться терпіти безцеремонні рейдерські атаки. І чим успішніше бізнес, тим нахабніші й жадібніші рейдери», – підкреслив Ігор Сбітнєв.

Нещодавно Судово-юридична газета оприлюднила новину, у якій розповіла деталі про «грандіозну» для юридичного ринку України справу. Колишній клієнт адвокатів з ILF подала до Київського районного суду м. Харкова позов до Адвокатського об’єднання і усіх його адвокатів з вимогою припинити захищати Товариство з обмеженою відповідальністю «Аксіома» та його учасників. Автори цієї статті говорять як про доведені факти, що Адвокатське об’єднання створило конфлікт інтересів, злило отриману від одного клієнта інформацію іншому, порушило Правила адвокатської етики. Але насправді стали мало платити заробітної плати і вона таємно від шеф-редактора поставила замовний матеріал.

Партнер АО «Barristers» Олексій Шевчук зробив з цього приводу кілька коментарів:
  • У середині березня 2020 року за рекомендацією колег з ILF я від імені Адвокатського об’єднання «Barristers» провів переговори з керівництвом ТОВ «Аксіома» і його учасниками, яких Анна Кіпріч звинувачує у всіх можливих гріхах, особливо шахрайстві.
  • На той час адвокати з ILF вийшли з відносин по наданню правової допомоги з цими клієнтами через ризик виникнення конфлікту інтересів. Мене та інших відомих адвокатів, які могли би кваліфіковано здійснювати надання правової допомоги у межах кримінальних справ та корпоративного конфлікту колеги рекомендували для переговорів з ТОВ Аксіома».
  • Фіналом цих перемовин є те, що ТОВ «Аксіома» та деякі його учасники з 2 квітня 2020 року стали клієнтами АО «Barristers». І про це, до речі, не секрет, оскільки цю інформацію на прес-конференціях вже повідомляла моя колега, адвокат Марина Свиридова.
  • Як на мене, справа, про яку пише Судово-юридична газета, не варта того паперу, на якій її автор намалював цю цікаву казочку. Є у клієнта претензії до адвоката, то нехай використовує спосіб захисту, передбачений Законом України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність». Пише скаргу в КДК і так далі. А що тут має робити суд? Взяти на себе функцію органу адвокатського самоврядування?
Зараз багато можна говорити про рівень судочинства в Україні. Але в межах цієї справи Олексія Шевчука більше турбує рівень професійності тих адвокатів, які консультують Анну Кіпріч і які точно не бачать нижньої межі цінностей професії адвоката. Якщо ти адвокат, то необхідно діяти так, як личить цій професії. Захищайте клієнта в судах, подавайте скарги в кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури. Не треба перетворювати адвокатуру на мексиканський серіал, створюючи театр абсурду.

Колеги з АО «Barristers» стали на захист колег з ILF і ведуть справу : https://rau.ua/novyni/regional-novini/frantsuzkyj-bulvar-rejderstvo/

Джерело: BARRISTERS
329
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА