Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.03.2018
АВТОР: Нотаріальна палата України

Адвокатський запит до нотаріуса: НПУ закликає НААУ спільно вирішити проблему

Нотаріуси, згідно Закону України “Про нотаріат”, не мають права надавати адвокатам у відповідь на адвокатський запит інформацію, що містить нотаріальну таємницю. Відмовляючи у наданні такої інформації, нотаріуси діють правомірно.

Про це говориться у листі Нотаріальної палати України (НПУ) до Національної асоціації адвокатів України (НААУ), зазначає НПУ.

“НПУ висловлює занепокоєння у зв’язку з наявними фактами порушення окремими адвокатами вимог чинного законодавства, яким передбачений захист нотаріальної таємниці. Так, останнім часом збільшилася кількість випадків звернення адвокатів до нотаріусів із адвокатськими запитами щодо надання інформації, пов’язаної із вчиненням нотаріальних дій, незважаючи на те, що вказана інформація є нотаріальною таємницею і її надання призводитиме до порушення прав фізичних та юридичних осіб. Варто зазначити і те, що виходячи із положень Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, нотаріуси не належать до суб’єктів, яким може бути адресований адвокатський запит”, – вказано у листі.

Також НПУ просить адвокатську спільноту припинити практику незаконних спроб притягнення нотаріусів до адміністративної відповідальності (по ч. 5 ст. 212-3 КУпАП) за правомірну відмову від надання інформації, яка належить до нотаріальної таємниці, а також виклику нотаріусів на засідання регіональних рад адвокатів. На думку НПУ, чинне законодавство не містить положень, які б встановлювали обов’язку нотаріуса бути присутнім на засіданні ради адвокатів.

“Разом з тим, НПУ наголошує на важливості співпраці нотаріусів із представниками інших юридичних професій на шляху впровадження в Україні засад верховенства права. З цією метою НПУ пропонує НААУ провести спільні зустрічі для пошуку варіантів вирішення проблем, пов’язаних із недосконалістю законодавства, в тому числі стосовно правил подання адвокатських запитів”, – зазначають у Нотаріальній палаті України.

Джерело: Юридична газета Online
462
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА