інформаційні статті
Адвокатський запит: особливості та типові помилки оформлення

Роль адвокатського запиту в юридичній практиці
Ефективне використання учасниками судових процесів правових інструментів безпосередньо впливає на їх роботу та багато в чому зумовлює кінцевий результат розгляду справи. Нижче розглянемо найбільш типові помилки, яких припускаються при формуванні адвокатських запитів.
Будь-який судовий процес охоплює широке коло учасників. Зазвичай, це – сторони процесу, прокурор, суддя та адвокат. На сьогодні нормою є практика представлення інтересів сторін у суді саме адвокатами. Таким чином, якість роботи адвоката визначає результат процесу.
Оскільки захист будується на інформації, кожен адвокат має інструмент отримання офіційної та достовірної інформації – адвокатський запит. Усі вимоги до нього описані в Законі України від 05 липня 2012 р. № 5076-VI “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.
Адвокатський запит – це гарантований Законом України спосіб отримання адвокатом матеріалів справи та іншої інформації від органів державної влади з метою надання юридичної допомоги клієнту. Правильно оформлений запит пришвидшує отримання необхідної інформації та є показником професійності адвокатських послуг. Водночас, неналежне оформлення запиту дає законну можливість відмовити адвокату в наданні інформації.