Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.07.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

БАТЬКО, ЯКИЙ НЕ ЦІКАВИТЬСЯ ДИТИНОЮ, МОЖЕ ВТРАТИТИ БАТЬКІВСЬКІ ПРАВА

Якщо батько не підтримує стосунки з дитиною, його можна позбавити батьківських прав. І в цьому немає порушення права на сімейне життя, гарантованого Конвенцією.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Ілля Ляпін проти Росії» (заява (№ 70879/11), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У 2011 році районний суд позбавив Іллю Ляпіна батьківських прав на його сина. Було встановлено, що він не мешкав з дитиною з 2003 року, коли розлучився із дружиною. Він також не брав участі у вихованні сина з 2004 року і лише зрідка надавав хлопчику фінансову підтримку.

Суд дійшов висновку, що сімейні зв’язки між біологічним батьком і дитиною були втрачені, а хлопець вважав своїм батьком нового чоловіка колижної дружини Ляпіна. Відтак, у найкращих інтересах дитини було позбавлення Ляпіна батьківських прав на сина і залишення хлопчика під повною опікою матері. Ляпін оскаржував таке рішення, але безуспішно.

Тоді він звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, чоловік скаржився на свавільне позбавлення батьківських прав на сина.

Але Суд у Страсбурзі не знайшов у рішеннях національних судів РФ порушень конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Ілля Ляпін проти Росії» (заява № 70879/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
427
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА