Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
03.11.2020
АВТОР: Іванна Черній

«БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ ЗАВЕРШЕНА!» – АДВОКАТ АО «BARRISTERS» ІВАННА ЧЕРНІЙ  ПРО РІШЕННЯ КСУ ВІД 27.10.2020 №13-р/2020

Наслідки прийняття Конституційним судом України

Рішення від 27.10.2020 р. №13-р/2020

 27 жовтня 2020 року Конституційний суд України прийняв рішення у справі за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та Кримінального кодексу України.

Вказане рішення призвело до того, що в Національного агентства з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) забрали повноваження щодо:

  • Оприлюднення декларацій;
  • Контролю і перевірки електронних декларацій осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • Проведення перевірки декларацій;
  • Моніторингу способу життя суб’єктів декларування (осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування).

Забравши в НАЗК повноваження щодо спеціальної перевірки декларацій кандидатів на керівні посади до органів влади, КСУ фактично заблокував призначення керівників органів влади, у тому числі переможців місцевих виборів. Без такої перевірки жоден керівник державного органу не може бути призначений.

НАЗК негайно закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Окрім цього, рішенням КСУ від 27.10.2020 р. визнано неконституційною ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», відповідно до якої передбачена кримінальна, адміністративна, цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність. Також, визнано неконституційною  ст. 3661 Кримінального кодексу України, відповідно до якої було передбачено відповідальність за декларування недостовірної інформації. Як наслідок будуть припинені всі слідчі дії та закриті всі кримінальні провадження за ст. 3661 КК України; щодо кримінальних проваджень у яких вже передано обвинувальний акт до суду, розгляд справи буде припинено для прийняття судом рішення про закриття кримінального провадження.

Однак, вже 29 жовтня 2020 року всупереч тому, що Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено, Кабінет Міністрів України видав Розпорядження №1363-р «Про деякі питання діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції», яким відновив доступ до Єдиного державного реєстру декларацій та повернув НАЗК повноваження щодо проведення спеціальних перевірок.

Джерело: Barristers
251
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА