Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
12.02.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЧИ БУДЕ УПЕРЕДЖЕНИМ ПЕРЕГЛЯД РІШЕННЯ В МЕЖАХ ОДНОГО СУДУ?

Фрідріх-Карл Франц з 1997 року працював нотаріусом, коли у 2013 році голова апеляційного суду м. Целле ухвалив рішення про його усунення з посади. Нотаріус оскаржив таке рішення. Справу було передано на розгляд до палати з нотаріальних питань того ж суду.

Юрист подавав скарги на упередженість суддів, але ці скарги були відхилені як неприйнятні і зрештою апеляційний суд залишив в силі рішення про усунення нотаріуса з посади. В основу рішення були покладені законодавчі норми про те, що нотаріус повинен бути усунений з посади, якщо його економічна ситуація, спосіб управління бізнесом або його поведінка щодо депозитів ставили під загрозу інтереси користувачів юридичних послуг.

Подальші оскарження у Федеральному суді та Федеральному конституційному суді успіху не мали.

Тоді Франц звернувся до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на статтю 6§3 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на відсутність незалежного і неупередженого судового розгляду.

Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушень конвенційних гарантій.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Франц проти Німеччини» (№ 29295/16)  у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
374
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА