Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
17.12.2018
АВТОР: Судебно-юридическая газета

Чи може бути предметом оскарження витяг з технічної документації: постанова ВС

Технічна документація щодо нормативної грошової оцінки землі не є предметом оскарження в адміністративному процесі.

Витяг з технічної документації про грошову оцінку землі не є рішенням суб’єкта владних повноважень, оскільки не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов’язків для осіб, а лише носить інформаційний характер.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, розглянувши адміністративну справу за позовом до міськради про скасування витягу.

Як убачається з рішення, спір у справі виник стосовно вимоги фізичної особи скасувати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки. На думку позивача, під час складання цього витягу управління Держгеокадастру безпідставно застосувало локальні коефіцієнти, які належним чином не були визначені відповідним органом місцевого самоврядування, отже, розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки визначений неправильно.

Вирішуючи цей спір, Верховний Суд виходив, зокрема, з того, що нормативна грошова оцінка землі проводиться в обов’язковому порядку для визначення розміру орендної плати за землі комунальної та державної форм власності. При цьому технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, затверджується рішенням відповідної сільської, селищної чи міської ради.

Дані про нормативну грошову оцінку стосовно окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Витяг з технічної документації є документом, який оформлюється за результатом проведення нормативної грошової оцінки та відображає дані стосовно окремої земельної ділянки. Тобто витяг складається на основі розрахованих у встановленому порядку показників (коефіцієнтів), які визначені у технічній документації, що затверджується рішенням відповідної сільської, селищної або міської ради.

За змістом ч. 1 ст. 4 КАС України рішення суб’єкта владних повноважень є нормативно-правовим або індивідуальним актом. При цьому індивідуальний акт є рішенням суб’єкта владних повноважень, яке видане (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк.

З огляду на зазначене колегія суддів Верховного Суду дійшла висновку про те, що позивач у цій справі обрав неналежний спосіб захисту своїх прав, оскільки визнання протиправним та скасування витягу з технічної документації не вплине на обсяг прав та обов’язків позивача, зокрема, не змінить фактичне значення коефіцієнтів, що застосовані під час здійснення нормативної грошової оцінки землі, так само як і самого значення нормативної грошової оцінки землі.

При цьому належним способом захисту у цій справі є оскарження рішення міськради, яким затверджено технічну документацію щодо нормативної грошової оцінки землі, або оскарження дій відповідачів щодо застосування при розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідних локальних коефіцієнтів, з якими позивач не погоджується.

Постанова Верховного Суду від 12 листопада 2018 року у справі № 814/789/17.

 

Джерело: Судебно-юридическая газета
1498
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА