Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
18.05.2021
АВТОР: Судова Практика ZakonOnline

ЧИ МОЖЕ ОРИГІНАЛ ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТА ІСНУВАТИ НА КІЛЬКОХ НОСІЯХ?

У справі №333/1539/16-к водій автомобіля допустив зіткнення з автобусом, внаслідок чого одна особа загинула. Вироком суду водія визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК.

У касаційній скарзі адвокат засудженого зазначив про недопустимість як доказу дослідженого в суді відеозапису з місця пригоди, оскільки він не є оригіналом. Свідок виготовила його самостійно, перенісши запис із власного відеореєстратора на диск.

Однак, ККС визнав доводи необґрунтованими.

🔸Зауважив, що ДОКУМЕНТ як одне із джерел доказів згідно зі ст.99 КПК – це спеціально створений для збереження інформації матеріальний об’єкт, що містить зафіксовані за допомогою знаків, звуку, зображень тощо відомості.

Ці дані можуть бути використані як доказ факту чи обставин під час кримінального провадження.

🔸ЕЛЕКТРОННИМ є ДОКУМЕНТ, де інформація подана у формі електронних даних і для використання якого потрібні засоби обчислювальної техніки (ст.5 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг»).

🔸ДИСКИ як матеріальні носії є способом збереження інформації з електронного документа, особливістю якого є відсутність жорсткої прив’язки до конкретного матеріального носія, де оригінал електронного документа може існувати на різних носіях.

У випадку його зберігання на кількох електронних носіях інформації кожен із примірників вважається оригіналом електронного документа (ст.7 ЗУ «Про електронні документи та електронний документообіг»).

Матеріали провадження не містять даних про те, що електронні документи на диску свідка створені не відеореєстратором під час ДТП, а в інший час чи за інших обставин чи спосіб.

Тож скаргу ККС відхилив.

Рішення ВС у справі №333/1539/16-к
Правова позиція ВС у справі №333/1539/16-к

Джерело: Судова Практика ZakonOnline
221
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА