Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
06.11.2020
АВТОР: lexinform.com.ua

До іншого СІЗО переводитимуть осіб, щодо яких розслідуються факти неналежного поводження

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України щодо переведення осіб, взятих під варту» від 20 жовтня 2020 р. № 3643/5.

Новим п. 9 розд. II Порядку здійснення заходів щодо забезпечення безпеки осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 25 квітня 2017 р. № 1408/5, встановлено, що у разі розслідування органами Державного бюро розслідувань кримінального провадження за фактами неналежного поводження з особами, взятими під варту, з боку персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України на підставі вмотивованої постанови слідчого чи прокурора у такому провадженні особа, взята під варту, повинна бути невідкладно переведена до іншого слідчого ізолятора чи до іншого місця попереднього ув’язнення, зазначеного у постанові з одночасним повідомленням про це особи чи органу, які здійснюють кримінальне провадження, органу, що проводить екстрадиційну перевірку, та відповідного прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування.

Новим п. 3 гл. 4 розд. II Правил внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 14 червня 2019 р. № 1769/5, визначено, що у разі відсутності можливості переведення ув’язнених у межах однієї області до інших СІЗО або ізольованих дільниць СІЗО при виправних колоніях за письмовим рішенням начальника міжрегіонального управління, погодженим керівником Департаменту, ув’язнені можуть бути переведені до інших СІЗО, розташованих в межах міжрегіонального управління, з обов’язковим письмовим повідомленням про це особи чи органу, які здійснюють кримінальне провадження, органу, що проводить екстрадиційну перевірку, та відповідного прокурора, який здійснює нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування.

Джерело: lexinform.com.ua
235
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА