Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
11.03.2019
АВТОР: Українське право

ДО ПОРЯДКУ ДОСУДОВОГО ПОРЯДКУ ВИРІШЕННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СПОРІВ МОЖУТЬ ВНЕСТИ ЗМІНИ

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону № 10126 про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо досудового порядку вирішення господарських спорів.

«Проектом Закону пропонується внести зміни до Господарського процесуального кодексу України з метою вдосконалення досудового порядку вирішення господарських спорів та забезпечення гарантованих конституційних прав у сфері правосуддя, зменшення корупційних ризиків та приведення у відповідність засад судового процесу з нормами Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод», – йдеться у пояснювальній записці.

На сьогодні ГПК України передбачено можливість обов’язкового досудового врегулювання господарських спорів (стаття 19), однак в чинній редакції ГПК України правила стосовно її здійснення не визначені. Тому, єдиним нормативно-правовим актом, де передбачені правила ведення претензійного порядку врегулювання господарського спору є стаття 222 Господарського кодексу України.

Водночас, положення чинної редакції статті 19 «Основні положення досудового врегулювання спору» ГПК України вступають у протиріччя із положеннями частини 1 статті 4 ГПК України, яка гарантує право на звернення до господарського суду в установленому законом порядку. Зазначеною нормою також передбачено, що ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом.

Зокрема, законопроектом пропонується виключити статтю 19 Господарського процесуального кодексу України (ГПК України).

Джерело: Українське право
452
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА