Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.11.2018
АВТОР: Ольга Туева

До трьох років позбавлення волі за наклеп: в Раді зареєстрований законопроект

Депутати пропонують ввести кримінальну відповідальність за поширення недостовірної інформації.

Народні депутати Микола ПаламарчукАртур Палатний та Олег Велікін зареєстрували у парламенті проект закону №9306 від 20.11.2018 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за наклеп.

«В останній час в Україні, на жаль, свободу слова в країні все частіше плутають зі вседозволеністю поширення відверто неперевірених, а то й зовсім помилкових фактів», — зазначають автори законопроекту.

На їх думку, одним з яскравих прикладів розповсюдження неправдивої інформації є звинувачення з боку засобів масової інформації на адресу народного депутата України щодо причетності до вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк.

Парламентарі вважають, що вирішення спорів, що виникають внаслідок поширення неправдивої інформації, у цивільно-правовій площині — не достатньо ефективний засіб захисту порушених немайнових прав особи, який до того ж не несе жодної превентивної функції. Натомість введення кримінальної відповідальності за такі дії М.Паламарчук, А.Палатний та О.Велікін вважають цілком виправданим кроком та цілком прийнятним у демократичному суспільстві.

Таким чином, нардепи пропонують доповнити Кримінальний кодекс ст.151наступного змісту:

  • Наклеп, тобто умисне поширення завідомо неправдивих відомостей, що ганьблять честь і гідність іншої особи або підривають її ділову репутацію, —карається штрафом у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року, або обмеженням волі до двох років.
  • Ті самі дії, вчинені шляхом публічного демонстрування у творах, в засобах масової інформації або в мережі Інтернет, —караються штрафом в розмірі від п’ятисот до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк від одного до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років.
  • Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, поєднані з обвинуваченням у вчиненні тяжкого чи особливо тяжкого злочину, —караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Крім того, зміни, запропоновані депутатами, торкаються і Кримінального процесуального кодексу. Згідно з проектом закону, кримінальне провадження у таких випадках може здійснюватись лише у формі приватного обвинувачення, тобто розпочинається слідчим або прокурором лише на підставі заяви потерпілого.

Джерело: Судебно-юридическая газета
460
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА