Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
23.04.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

€ 9,8 ТИС ПРИСУДИВ ЄСПЛ ЗА НЕСПРАВЕДЛИВИЙ РОЗГЛЯД СПРАВИ ПРО УЧАСТЬ У ПРОТЕСТАХ

Європейський суд з прав людини визнав несправедливим судовий розгляд стосовно активістки забороненої в Росії Націонал-більшовицької партії Ольги Кудріної.

Таке рішення ЄСПЛ ухвалив у справі «Ольга Кудріна проти Росії» (№ 34313/06), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У серпні 2004 року біля міністерства охорони здоров’я РФ відбулася акція, в ході якої представники забороненої партії протестували проти нового закону, що замінює соціальні пільги грошовою компенсацією. Протест поєднувався із нападом та захопленням будівлі та псуванням майна. А у травні 2005 року ця ж партія вивісила плакат проти президента Росії на фасаді готелю «Росія».

В участі в обох акціях серед інших обвинуватили О.Кудріну, яку, оскільки вона переїхала до України, заочно засудили до 3,5 років позбавлення волі.

Жінка звернулася за захистом до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд)  і статтю 10 (свобода вираження поглядів) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона скаржилася на те, що суд відмовився викликати свідків, які могли б засвідчити, що вона не брала участі в акції протесту, за яку групу засудили через порушення громадського порядку та навмисне знищення і пошкодження державного майна. Вона стверджувала, що її участь у другій акції була мирною і призначене їй покарання було надзвичайно непропорційним і його метою було обмеження її свободи вираження поглядів.

Суд у Страсбурзі оцінив відмову російського суду викликати на процес свідків захисту, що знаходилися під вартою, які повинні були підтвердити, що Кудріна не брала участі в нападі на міністерство, таким, що порушує гарантії справедливого судового розгляду.

Також ЄСПЛ визнав, що вивішений на готелі плакат не міг бути підставою для кримінальної справи і призначення реального покарання.

З урахуванням обставин справи, порушення статті 6§1 та 3 (d) та статті 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод суд оцінив у 9,8 тис. євро (відшкодування завданої моральної шкоди).

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «Ольга Кудріна проти Росії» (№ 34313/06) можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
204
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА