Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
28.04.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

€20 ТИС. ВІДСУДИВ ЧОЛОВІК, ЯКОМУ КОЛИШНЯ ДРУЖИНА НЕ ДАВАЛА БАЧИТИСЬ ІЗ СИНОМ

На жаль, у суперечках між колишнім подружжям розмінною монетою часто стають діти. І коли держава не здатна виконати власне судове рішення щодо побачень із розлученою дитиною, по захист доводиться звертатися до Страсбургу.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «R.B. і M. проти Італії» (№ 41382/19), повідомляє повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У сім’ї R.B. в 2009 році народився син M. Але через чотири роки чоловік розлучився з дружиною.

В угоді про розлучення, затвердженій судом, було визначено, що дитина буде проживати зі своєю матір’ю. Але R.B. при цьому надається право доступу до сина, в тому числі, у нічний час.

Втім, батько так і не зміг реалізувати своє право побачень на умовах, визначених в угоді через те, що мати дитини чинила активний опір.

Тоді R.B. разом із M. звернулися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 8 Конвенції, вони скаржилися на порушення права на повагу до сімейного життя.

Суд у Страсбурзі констатував факт порушення конвенційних гарантій та присудив відшкодування моральної шкоди у розмірі по 10 тис. євро кожному заявнику.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «R.B. і M. проти Італії» (№ 41382/19) можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
200
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА