Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
05.04.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

€20 ТИС. ЄВРО ВИПЛАТИТЬ ДЕРЖАВА ЗА НЕБАЖАННЯ РОЗСЛІДУВАТИ СМЕРТЬ ПОРОДІЛЛІ

Помилку лікаря дуже тяжко довести, навіть якщо вона призвела до смерті людини. Втім, через небажання держави розібратися в інцеденті, що стався, цілком можна відсудити компенсацію у ЄСПЛ.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Махмуд проти Греції» (№77238/16), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У липні 2011 року дружина Цезара Махмуда народила дитину у державному пологовому відділенні і померла через декілька днів після пологів у лікарні.

В серпні було відкрите кримінальне провадження. Також лікарня проводила адміністративне розслідування, але у вересні 2012 року вирішила припинити справу.

В 2016 році сторона обвинувачення також дійшла висновку про відсутність доказів, які б були достатньою підставою для притягнення до відповідальності гінеколога, який доглядав жінку у лікарні, або будь-якого іншого лікаря за звинуваченням у вбивстві.

Махмуд вирішив звернутися до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст.2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він стверджував, що його дружина померла через лікарську недбалість додавши, що проведене розслідування обставин її смерті виявилося неефективним.

Суд у Страсбурзі не знайшов порушень матеріальної частини статті 2, водночас констатував вади розслідування. Через це він присудив справедливу сатисфакцію у розмірі 20 тис. євро в якості відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Махмуд проти Греції» (№77238/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
199
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА