Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
28.11.2018
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЕКСПЕРТИ ECHR: UKRAINIAN ASPECT ДОПОМОГЛИ ЗАХИСНИКУ ОТРИМАТИ ТАКТИЧНУ ПЕРЕМОГУ У КРИМІНАЛЬНІЙ СПРАВІ

Кожний обвинувачений у вчиненні кримінального правопорушення має право бути негайно і детально поінформованим зрозумілою для нього мовою про характер і причини обвинувачення, висунутого проти нього.

Зважаючи те, що стороною обвинувачення не було дотримано цю гарантію ст. 6 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, захисники поставили перед судом питання про повернення під час підготовчого судового засідання обвинувального акта прокурору.

Обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 КПК.

У доповнення до норм чинного Кримінального процесуального кодексу, позиція сторони захисту була посилена правовим висновком Європейського суду з прав людини у справі «Данас Візгірда проти Словенії», аналіз якого на прохання адвоката здійснив експерт проекту  ECHR: Ukrainian Aspect, президент САУ Олександр Дроздов.

Зважаючи на положення п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК, суд погодився з позицією захисту та виніс ухвалу про повернення обвинувального акта прокурору.

«Ще раз переконуюсь у тому, що ми разом робимо надзвичайно актуальні та корисні речі не тільки для адвокатури та правничої науки, але й для забезпечення реалізації конституційного права кожного на ефективну професійну правничу допомогу», – наголосив у зв’язку із цим О.Дроздов.

Джерело: www.echr.com.ua
501
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА