Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
10.08.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ІНОДІ МАЛОЗНАЧНІСТЬ СПОРУ НЕ МОЖЕ БУТИ ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ВІДМОВИ У ПЕРЕГЛЯДІ СУДОВОГО РІШЕННЯ

Встановлення грошового критерію для вирішення питання про можливість оскарження судового рішення може суперечити Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Сакетті Іглесіас проти Іспанії» (№ 50514/13), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

В березні 2011 року митне та акцизне управління перевірило багаж Мартіна Сакетті Іглесіаса під час посадки на рейс з Іспанії в Буенос-Айрес. Вони виявили суму в 154,8 тис. євро. Ці кошти крім 1 тис. євро було конфісковано.

Пізніше Головне управління казначейства та фінансової політики Міністерства економіки призначило порушнику митного законодавства штраф, еквівалентний загальній сумі конфіскованої суми.

Сакетті Іглесіас подав апеляцію на це рішення, яка була відхилена. Вищий суд зауважив, що апеляція з питань права не могла подаватися, оскільки через нещодавню поправку до Закону про адміністративний суд, було збільшено мінімальну суму для подання апеляцій з питань права зі 150 до 600 тис. євро.

Конституційний суд також відхилив скаргу, оскільки стороною не було надано достатнього обґрунтування «особливої конституційної важливості» його апеляції.

Тоді, М.Сакетті Іглесіас звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 2 Протоколу № 7 (право на апеляцію в кримінальних справах) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на те, що не міг отримати перегляд рішення судом вищої інстанції.

Європейський суд з прав людини встановив порушення конвенційних гарантій та присудив 9,6 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Сакетті Іглесіас проти Іспанії» (№ 50514/13) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
233
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА