Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
03.09.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

КАБМІН ПОГОДИВ ЗАКОНОПРОЕКТИ, СПРЯМОВАНІ НА ВИКОНАННЯ УКРАЇНОЮ РІШЕНЬ ЄСПЛ ЩОДО ПРАВ ЗАСУДЖЕНИХ

Кабінет Міністрів України під час останнього засідання погодив проекти законів, розроблені Міністерством юстиції, які мають виправити помилки в українському законодавстві в частині прав засуджених.

Йдеться про виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини «Василь Іващенко проти України», «Найдьон проти України», «Петухов проти України №2», «Веніамін Тимошенко та інші проти України», «Швидка проти України», «Харченко проти України», «Чанєв проти України» та «Кущ проти України», передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на прес-службу Мін’юсту.

На викоання цих рішень відомство підготувало два законопроекти:

– «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини»;

– «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини».

Серед змін передбачено впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження; скасування окремих обмежень на проведення страйків; зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту; запровадження можливості спільного утримання довічників та осіб, які повинні відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки.

Також чиновники спробують навести лад зі звільненням осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, оскільки ЄСПЛ констатував, що існуючий механізм помилування в Україні не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, і механізм звільнення довічників повинен бути чіткішим, прозорішим та передбачуванішим.

Так, у механізмі звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, пропонується встановити такі норми:

– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;

– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;

– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).

Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюватиметься колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюватиметься розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
208
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА