Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
21.06.2018
АВТОР: Олександр Дроздов - кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального процесу (Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), адвокат, Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Перший проректор Вищої школи адвокатури, Олена Дроздова - кандидат юридичних наук, викладач кафедри кримінального права і правосуддя (Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка С. Дем'янчука), адвокат, помічник Першого проректора Вищої школи адвокатури

Кількарічне тримання підозрюваного під вартою не завжди порушує права людини

Європейський суд з прав людини не знайшов порушення ч. 3 ст. 5 (Право на свободу та особисту недоторканність) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод у триманні під вартою протягом 3,5 років підозрюваного у злочині.

Прес-реліз рішення у справі «Штвртецький проти Словаччини» (№ 55844/12) оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Особу взяли під варту за звинуваченням у вимаганні, здійсненому за співпраці з іншими. Звинувачення проти нього неодноразово розширювалися. Органи влади обґрунтовували тримання під вартою ризиком того, що підозрюваний може чинити тиск на свідків, підробляти докази або встановити зв’язок з іншими співвиконавцями, а також ризиком повторного скоєння злочину.

Штвртецький перебував під вартою протягом усього кримінального провадження (розслідування та самого судового процесу), яке тривало більше трьох з половиною років.

У підсумку він був визнаний винним в створенні, керівництві та підтримці злочинного угрупування, декількох актах вимагання, примусі та шахрайстві за обтяжуючих обставин та був засуджений до 25 років ув’язнення у червні 2010 року.

Засуджений поскаржився до ЄСПЛ на надмірну тривалість тримання під вартою відповідно до п.3 статті 5 Конвенції, відповідно до якого кожен, кого заарештовано або затримано, має негайно постати перед суддею чи іншою посадовою особою, якій закон надає право здійснювати судову владу, і йому має бути забезпечено розгляд справи судом упродовж розумного строку або звільнення під час провадження. Таке звільнення може бути обумовлене гарантіями з’явитися на судове засідання.

Втім, суд у Страсбурзі не побачив порушення Конвенції.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Штвртецький проти Словаччини» (№ 55844/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: Практика ЄСПЛ. Український аспект
593
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА