Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.11.2020
АВТОР: Українське право

ККС ВС ВИСЛОВИВСЯ ЩОДО ВЧИНЕННЯ ВБИВСТВА ГРУПОЮ ОСІБ ЗА ПОПЕРЕДНЬОЮ ЗМОВОЮ

Вироком суду осіб визнано винуватими у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України, та кожному з них призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 15 років.

Відповідно до вироку суду особи разом вживали спиртні напої, між особами, на ґрунті раптово виниклих неприязних стосунків виникла сварка. Та у трьох осіб виник злочинний умисел, спрямований на спричинення смерті четвертому.

В результаті умисних противоправних дій осіб потерпілому були завдані тяжкі тілесні ушкодження, які є небезпечні для життя в момент заподіяння, в результаті чого настала смерть потерпілого.

Апеляційний суд залишив вирок суду першої інстанції без зміни.

Проте Касаційний кримінальний суд ВС визнав висновок судів першої та апеляційної інстанцій щодо правильності кваліфікації дій осіб за п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України передчасним.

Верховний Суд звернув увагу на те, що кримінальна відповідальність за п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України передбачена лише у випадку вчинення вбивства саме за попередньою змовою групою осіб.

Суд роз’яснив, що закон про кримінальну відповідальність розрізняє вчинення злочину як групою осіб, так і за попередньою змовою групою осіб.

За змістом ч. 1 ст. 28 КК України кримінальне правопорушення визнається таким, що вчинене групою осіб, якщо у ньому брали участь декілька (два або більше) виконавців без попередньої змови між собою.

Відповідно до ч. 2 цієї ж статті, кримінальне правопорушення визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили декілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку кримінального правопорушення, домовилися про спільне його вчинення.

Згідно з вироком особи засуджені за п. 12 ч. 2 ст. 115 КК України, тобто вони визнані винуватими в умисному протиправному заподіянні смерті іншій людині (вбивстві), вчиненому за попередньою змовою групою осіб.

ВС вказав на те, що суд першої інстанції, дійшовши обґрунтованого висновку, що злочин було вчинено групою осіб, у вироку не навів належного обґрунтування, що засуджені вчинили цей злочин саме за попередньою змовою та призначив новий розгляд в суді першої інстанції, скасувавши судові рішення (постанова від 18.11.2020 у справі № 234/18377/17).

Джерело: Українське право
358
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА