Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.04.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

КОЛИ ДЕРЖАВА ВТРУЧАЄТЬСЯ У ДЕЛІКТНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

Держава несе відповідальність, коли втручається у деліктні зобов’язання на користь однієї із сторін спору. Це порушує конвенційні гарантії щодо захисту права власності.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Сарач та інші проти Туреччини» (№ 23189/09), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

17 серпня 1999 року в Туреччині стався землетрус внаслідок якого чимало будинків отримали пошкодження. Частина з них становили небезпеку і мали бути знесені. І адміністративні органи уклали угоди з приватними компаніями для знесення таких будівель.

Коли почали зносити один із пошкоджених будинків в м. Ялова, виявилося, що він не входив до списку на знесення. Мешканцям вдалося зупинити роботи, але запізно – завдана компанією шкода зробила будинок непридатним для використання.

У жовтні 1999 року мешканці подали позов про відшкодування збитків та отримали компенсацію. Проте національні суди застосовували дискреційне зменшення на 25 відсотків від присудженої суми.

Оскарження рішення було безуспішним.

Тоді Сарач та інші мешканці звернулися Європейського суду з прав людини. Посилаючись на ст. 1 (захист власності) Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржилися на зменшення розміру компенсації та відсоткову ставку, застосовану до їх позову. Вони також стверджували про порушення їх права на справедливий судовий розгляд.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 1 Протоколу №1, але постановив відшкодувати лише видатки і витрати у зв’язку із зверненням до ЄСПЛ.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі  «Сарач та інші проти Туреччини» (№ 23189/09) можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
163
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА