Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
25.09.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

КОЛИ РІШЕННЯ ЄСПЛ ПРОТИ УКРАЇНИ НЕ Є ПІДСТАВОЮ ДЛЯ ПЕРЕГЛЯДУ СУДОВОГО РІШЕННЯ

Якщо у Європейському суді з прав людини констатували порушення конвенційних гарантій з боку держави, але не виявили їх у рішеннях національних судів, це не є виключною обставиною для перегляду.

Такого висновку дійшла Велика палата Верховного Суду (постанова від 3.09. 2019, справа №569/1635/16-ц).

Ішлося про намагання батьків дівчини, котра загинула у 2011 році, переглянути рішення, яким їм було відмовлено у виплаті компенсації за бездіяльність слідчих органів. Правоохоронці наполягали, що смерть молодої людини та ще двох осіб, чиї тіла знайшли в будинку, сталася внаслідок гострого отруєння окисом вуглецю. Батьки ж стверджували, що їхню доньку вбили, про що свідчили обставини й місце події.

У рішенні Європейського суду з прав людини від 14.02.2019 у справі «Зоріна та інші проти України» було констатовано порушення ст.2 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод через неефективне розслідування смертей родичів деяких заявників. Останні отримали за цим рішенням € 6000 як компенсацію за моральну шкоду та €500 на покриття судових витрат.

Натомість ВП відмовила в перегляді рішення щодо відмови в компенсації за бездіяльність слідчих. У постанові наведені 7 підстав, за наявності яких судові рішення можуть бути переглянуті за виключними обставинами. Оскільки у вердикті ЄСПЛ не встановлено порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні судом справи, то й поновлювати провадження немає потреби.

Джерело: Закон і Бізнес

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
444
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА