Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
18.11.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

КОЛИ В СУДІ ЗАЛИШИВСЯ ОДИН СУДДЯ: ДО ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ НЕУПЕРЕДЖЕНОСТІ

Суд продовжує відправляти правосуддя допоки там працює бодай один суддя. Але в такому випадку неминуче постають питання упередженості, коли одному судді доводиться розглядати справи з одними і тими учасниками.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Михайло Миронов проти Росії» (заява № 58138/09), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

В 2005 році Михайло Миронов придбав земельну ділянку в Гдовському районі Псковської області Росії, де головою району був його батько.

Через два роки прокурор області відкрив цивільне провадження проти М.Миронова про визнання продажу земельної ділянки недійсним. Також було відкрите кримінальне провадження проти батька за зловживання владою.

Мировий суддя відхилив цивільний позов, але в 2008 році Гдовський районний суд із суддею А., єдиним суддею, скасував це рішення, визнавши договір купівлі-продажу недійсним.

Кримінальне провадження також було передане на розгляд цьому суду і суддя А. відмовився від справи через свою попередню участь в цивільній справі. Серед інших причин свого відводу він зазначив, що вже висловив думку, що продаж земельної ділянки родичам обвинуваченого був незаконним.

Обласний суд скасував рішення по цивільній справі через процесуальні порушення (відсутність відповідача та його адвоката на слуханні). І справа знову потрапила до судді А.

Миронов вимагав відводу судді через упередженість. Тепер підставою стала відмова судді від розгляду кримінальної справи.

Але А. відхилив відвід і задовольнив вимоги прокурора.

Тоді М.Миронов звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 6§1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився на упередженість судді А. Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Михайло Миронов проти Росії» (заява № 58138/09) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
352
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА