Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
29.07.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

КОЛИ ВІДМОВА СУДУ ДОПИТАТИ СВІДКІВ ОБВИНУВАЧЕННЯ НЕ ПОРУШУЄ КОНВЕНЦІЇ

Навіть якщо виправдувальний вирок змінюється в апеляції на обвинувальний, відмова допитати свідків не завжди складає порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Цирніт проти Латвії» (№ 69019/11), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Ілоні Цирніт  було пред’явлено обвинувачення у привласненні та відмиванні коштів, в рамках якого суд заслухав підозрювану та 11 свідків.

Перша інстанція виправдала жінку (суд вважав, що об’єктивна сторона злочину була встановлена, але було неможливо встановити поза всіма обґрунтованими сумнівами, що І.Цирніт мала намір привласнити кошти.

Але кримінальна палата верховного суду скасувала таке рішення та визнала жінку винною за обома звинуваченнями. При цьому суд відхилив клопотання адвоката обвинуваченої про виклик трьох свідків, яких адвокат хотів ще раз допитати щодо свідчень наданих під час досудового розслідування, і які суд не розглядав.

Зрештою І.Цирніт отримала покарання – шість років ув’язнення умовно із конфіскацію майна. Оскарження цього вироку успіху не мало.

Тоді жінка звернулася до Європейського суду з прав людини. Посилаючись, зокрема, на статтю 6 § 1 та 3 (d) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вона  скаржилася на те, що апеляційний суд, який засудив її після виправдувального вироку в суді першої інстанції, не допитав одного з ключових свідків обвинувачення та перешкоджав стороні захисту посилатися на заяви цього свідка, зроблені під час досудового слідства.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Цирніт проти Латвії» (№ 69019/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
279
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА