Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
20.04.2018
АВТОР: Українське право

Копії електронних доказів пропонують посвідчувати у нотаріуса

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується переглянути норми щодо посвідчення копій електронних доказів.

Відповідно до частини третьої статті 100 ЦПК електронні докази можуть подаватися в паперових копіях, посвідчених у порядку, передбаченому законом. В Цивільному процесуальному кодексі України всі випадки засвідчення копій документів виділені окремо. Зокрема, коли йдеться про нотаріальні засвідчення, такі випадки окремо прописані в Кодексі. У статті 95 Кодексу вказано, що сторона провадження має право подати копію письмового доказу, засвідчену власним підписом. Проте в статті 100 Кодексу зазначається, що письмова копія електронного доказу не є письмовим доказом. Виходить, стаття 95 Кодексу не регулює питання, яким чином має бути завірена паперова копія електронного доказу. Норми права, на яку посилається частина третя статті 100 Кодексу, теж немає.

Як підсумок, в законодавстві не вказано, яким саме чином повинна бути засвідчена паперова копія електронного доказу, констатують ініціатори змін.

“Такі норми права лише заплутують учасників цивільного процесу та породжують прогалини права. Судді не знають як виконати таку неоднозначну норму права. Учасники процесу по-різному сприймають та тлумачать її на свій розсуд. Судді можуть застосувати її неправильно, до того ж не нестимуть відповідальності, адже формально порушення процесу не відбудеться через прогалини права в процесуальному законодавстві. Тому права учасників процесу щодо приєднання доказів та засади судочинства порушуються. Електроні докази іноді неправомірно не приєднуються. Деякі докази, через дану прогалину права, навпаки, приєднуються всупереч закону. Це порушує право сторін на справедливий суд. Разом з цим, вказана прогалина права сприяє зростанню корупції в судах”, – йдеться у пояснювальній записці.

Тому пропонується внести зміни до статті 100 Цивільного процесуального кодексу, а саме замінити слова «посвідчених в порядку, передбачених законом» на «посвідченим в нотаріальному порядку», запровадивши засвідчення паперових копій електронних доказів у нотаріусів.

Джерело: УкраЇнське право
827
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА