Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
04.10.2018
АВТОР: Українське право

КСУ ПРОДОВЖУЄ РОЗГЛЯД СПРАВИ ПРО КОНСТИТУЦІЙНІСТЬ ЗАКОНУ ПРО ОСВІТУ

4 жовтня о 10.00 Велика палата Конституційного Суду України у формі усного провадження розпочне розгляд справи за конституційним поданням 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України Закону України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145–VIII.

У конституційному поданні автори клопотання наводять аргументацію щодо неконституційності ряду положень оспорюваного Закону, які, на їхню думку:

звужують зміст та обсяг існуючих прав і свобод осіб (прав осіб, які належать до національних меншин та корінних народів України, на навчання рідною мовою в комунальних закладах освіти для здобуття загальної середньої освіти);

порушують принцип юридичної визначеності як складової верховенства права;

встановлюють «дискримінаційні переваги» за мовними ознаками та етнічним походженням.

Як стверджують народні депутати, Закон України «Про освіту» в цілому суперечить окремим положенням Конституції України та не узгоджується з нормами міжнародного права. Крім  того, автори вважають, що Верховною Радою України не було дотримано процедури  розгляду  та  ухвалення  оспорюваного Закону.

Нагадаємо, 5 липня 2018 року Велика палата Конституційного Суду України відповідно до частини третьої статті 70 Закону України «Про Конституційний Суд України» оголосила перерву в розгляді справи за зазначеним конституційним поданням у зв’язку з неявкою представника Президента України на пленарне засідання Суду. Крім того, Велика палата Конституційного Суду України задовольнила клопотання судді-доповідача у справі Ігоря Сліденка про залучення до участі у розгляді справи у якості спеціаліста директора Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні Національної академії наук України, доктора філологічних наук, професора Богдана Ажнюка.

Джерело: Українське право
348
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА