Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
01.09.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ЛІХТЕНШТЕЙН ЧЕРЕЗ ЄСПЛ ХОЧЕ ДОМОГТИСЯ КОМПЕНСАЦІЇ ЗА КОНФІСКОВАНІ ЧЕХІЄЮ ЗЕМЛІ

Європейський суд з прав людини розгляне скаргу Ліхтенштейну до Чеської Республіки щодо конфіскованого у частини населення майна на підставі Декретів Бенеша після Другої світової війни.

У скарзі стверджується, що держава-відповідач в ході виконання вищезгаданих рішень навмисно розцінювала всіх представників Ліхтенштейну як осіб з німецьким громадянством (князі Ліхтенштейн оголошувалися колаборантами нацистського режиму), завдяки чому отримала у власність їхнє майно. Сьогодні судові інстанції Чехії відмовляються визнавати це і почати процес реституції.

Спір стосується території близько 2 тис. км(для порівняння уся територія Ліхтенштейну складає лише 160 км2). На спірних землях, зокрема, розташовані резиденції князів Ліхненштейнів Вальтіце та Ледніце, які належать до культурної спадщини ЮНЕСКО.

На думку уряду Ліхтенштейну, така ситуація йде врозріз з положеннями статті 6 (право на справедливий судовий розгляд), статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя), статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) і статті 14 (заборона дискримінації), а а також ст. 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

У скарзі звертається увага на два судові процеси в судах Чехії, пов’язані з даною ситуацією. Один з них був ініційований Фондом князя Ліхтенштейну, який представляє правлячу династію. Майно нині покійного 14-го князя Ліхтенштейну Франца Йосифа II потрапило під дію декретів Бенеша і тепер перебуває у власності Чехії. У лютому цього року Конституційний суд Чехії відхилив апеляцію. Другий процес – позови 33 громадян Ліхтенштейну, включаючи правлячого 15-го князя Ханса-Адама II.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
443
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА