Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
24.05.2021
АВТОР: Судебно-юридическая газета

«Листи щастя» надсилатимуть не всім водіям: набрав чинності Закон

Закон скасовує необхідність надсилання порушникам виконаних постанов про адміністративне правопорушення за матеріалами фото-, відеофіксації порушень ПДР.

23 травня набув чинності Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов» № 1438-ІХ (законопроект № 5058), який Верховна Рада ухвалила 29 квітня.

Закон скасовує необхідність надсилання порушникам виконаних постанов про адміністративне правопорушення за матеріалами фото-, відеофіксації порушень ПДР. Оригінал постанови надсилається рекомендованим листом лише у разі, якщо штраф не був сплачений протягом 10 днів після її винесення.

На сьогодні більшість автомобілістів сплачувала штрафи за порушення правил дорожнього руху, що зафіксовані в режимі фото- та відеозйомки, через особистий кабінет водія у перші 10 днів після порушення, оскільки в цей період діє 50-відсоткова знижка.

Водночас попередні норми Кодексу України про адміністративні правопорушення зобов’язували надсилати оригінал постанови про притягнення до адмінвідповідальності на пошту порушника, незалежно від погашення ним штрафу.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Комітет рекомендував до другого читання законопроект про внесення змін до КУпАП щодо виконаних постанов.

Джерело фото: ukr.media

Джерело: Судебно-юридическая газета
187
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА