Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.11.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

МАЛЬТІЙЦІ ОТРИМАЛИ КОМПЕНСАЦІЮ ЗА ЕКСПРОПРІАЦІЮ КУРОРТНОЇ ЗЕМЛІ ЧЕРЕЗ 60 РОКІВ

26 громадян володіли земельною ділянкою майже 4 тис. кв. метри в бухті Гадіра (Мальта). В 1957 році органи влади вирішили експропріювати землю для прибережного розвитку. У 1992 році частина земельної ділянки була надана підприємству відповідно до угоди про концесію.

Протягом багатьох років колишні власники намагалися повернути свою землю, в тому числі, в тому числі, через судові процеси. У 2015 році цивільний суд виявив порушення їх прав власності та присудив 20 000 євро відшкодування моральної шкоди. Але відшкодування матеріальної шкоди призначене не було. Суд зауважив, що навіть через 58 років після експропріації громадяни не отримали відповідної угоди про передачу або будь-яку компенсацію. Рішення було підтверджене в апеляції.

Тоді Гаучі та інші власники звернулися до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect». Вони скаржилися на позбавлення їх земельних ділянок та порушення статті 1 Протоколу №1 (захист власності) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

У Страсбурзі констатували порушення статті 1 Протоколу № 1 стосовно періоду після 23 січня 1967 року та визначили справедливу сатисфакція на рівні 150 тис. євро як відшкодування матеріальної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Гаучі та інші проти Мальти» (№ 57752/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
483
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА