Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
24.03.2020
АВТОР: Резонанс

«МАРОДЕРСТВО, БАНДИТИЗМ, ГРАБЕЖІ АБО СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИЙ КЛАС ПІД ЧАС КАРАНТИНУ» – партнер АО «Barristers» Костянтин Глоба

Чи очікувати в Україні хвилі зростання злочинності на фоні відсутності дієвої соціальної і економічної підтримки населення під час пандемії?

Нещодавно Верховна Рада України доручила Кабміну розробити Законопроект щодо забезпечення економічного і соціального захисту населення під час карантину.

Досі даний Законопроект не зареєстрований у Верховної Ради України, да і загалом, не впевнений, що майбутній Закон вирішить в Україні соціальну проблему, на яку цілком усвідомлено закривали очі всі роки незалежності.

Наразі можна виокремити наступні «карантинні» збудники зростання злочинності:

– Безробіття. Можливо наразі воно існує не в чистому своєму вигляді, але передусім соціально не захищені верстви населення залишились без доходу, без можливості забезпечити себе достатніми засобами для існування і фактично підштовхнуті до неробства.

– Відсутності поінформованості суспільства у реальних строках карантину, поінформованості у питанні чого очікувати через місяць, два, три. Наразі сьогодні характер інформування суспільства здебільшого зводиться до надання інформації вже по факту, а перспективи чомусь замовчуються, що призводить до невизначеності.

– Порушення економічних та соціальних взаємодій можливо і не буде першочерговим фактором зростання злочинності, проте однозначно буде цьому сприяти.

Серед загальних факторів, які впливають на підвищення рівня злочинності, що діятимуть паралельно можна виокремити:

– Маргіналізація суспільства, тобто порушення чи втрата особою соціальних зв’язків, які забезпечують для людини умови життя.

– Відсутність програми культурного виховання і дієвого та якісного її впровадження.

– Зростання дезадаптованих груп суспільства, які перебувають за межею бідності.

Якщо говорити про ймовірні прогнози відсотку зростання злочинності, то його можна умовно визначити виходячи із статистики минулих років.

Наразі є думка про те, що 1 % зростання безробіття породжує до 6% зростання злочинності, передусім що стосується злочинів проти власності. Наразі відсутні статистичні дані про відсоток вимушено безробітних, дезадаптованих та найменш захищених соціальних груп, які по волі карантину залишились без засобів для існування і не змогли забезпечити себе заздалегідь цими засобів, проте впевнений, що цей відсоток сьогодні є катастрофічний, як і пропорційний від нього відсоток зростання злочинності.

Із таких цифр виникає наступне питання: чи готова держава і передусім правоохоронна система в умовах карантину забезпечувати запобігання такому зростанню злочинності із дотриманням усіх прав та свобод громадян під час проведення слідчих та розшукових дій?!

Джерело: resonance.ua
508
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА