Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
05.11.2020
АВТОР: jurliga.ligazakon.net

Мін’юст можуть позбавити повноважень з розгляду скарг на рішення, дії та бездіяльність держреєстраторів

4 листопада Уряд на своєму засіданні підтримав розроблений Мін’юстом законопроект «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з впорядкуванням діяльності у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень та у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», повідомило Міністерство юстиції у Facebook.

У зазначеному проекті запропоновано кілька новацій, які мають зменшити корупційні ризики та прояви рейдерства у сфері держреєстрації, зокрема:

– з 1-го січня 2022 року позбавити Мін’юст повноважень щодо прийняття рішень про скасування реєстраційних дій у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань і скасування рішень про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

– передбачити виключно судовий порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності державних реєстраторів, суб’єктів державної реєстрації у вищевказаних сферах;

– виключити райдержадміністрації з кола суб’єктів державної реєстрації;

– відмовитись від зберігання відомостей реєстраційних справ на паперових носіях;

– визначити можливість проведення реєстраційних дій на підставі примірників судових рішень в електронній формі;

– створити законодавчі передумови для встановлення учасниками юридичної особи застереження про здійснення реєстраційних дій виключно на підставі рішення учасників, прийнятого в електронній формі та підписаного з використанням засобів електронної ідентифікації.

Захистити своє майно від рейдерів допоможе ефективний сервіс SMS-Маяк від “ЛІГА:ЗАКОН”. Завдяки ньому можна відстежувати зміни статусу об’єкта нерухомості. Отримана інформація дасть змогу своєчасно звернутися до суду з позовною заявою про скасування вчинених реєстраційних дій, а також до правоохоронних органів із заявою про неправомірність таких дій. Ефективно уберегтися від рейдерів також допоможуть сервіси SMS-Маяк Земля та SMS-Маяк Іпотека від “ЛІГА:ЗАКОН”, за допомогою яких можна оперативно дізнатися про зміни в реєстрі нерухомості (через SMS-повідомлення, електронним листом або через повідомлення в кабінеті користувача).

Джерело: jurliga.ligazakon.net
261
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА