Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
13.08.2020
АВТОР: BARRISTERS

На партнера, адвоката АО «Barristers» Олексія Шевчука здійснюється тиск зі сторони НАБУ у справі Окружного адміністративного суду м. Києва.

Адвокатське об’єднання «Barristers», як команду кваліфікованих адвокатів, було запрошено супроводжувати обшуки в Окружному адміністративному суді столиці. Сьогодні, 13.08.2020 року партнер, адвокат АО «Barristers» Олексій Шевчук отримав повістку про виклик для участі у проведенні слідчих (розшукових) та процесуальних дій, у т. ч. допиту в якості СВІДКА, врученння процесуальних документів тощо, в рамках проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні №22020120000000019 від 17.07.2020р.

Пан Олексій Шевчук та команда АО «Barristers» розцінюють це як тиск на захист та адвокатів і бажання отримати доступ до адвокатської таємниці, що є недопустимим, порушенням чинного законодавства та втручання у адвокатську діяльність.

Відповідно до п. 1, 2 ч. 1 ст. 65. КПК України.

Не можуть бути допитані як свідки:

1) захисники у кримінальному провадженні – про обставини, які стали їм відомі у зв’язку з виконанням функцій представника чи захисника;

2) адвокати – про відомості, які становлять адвокатську таємницю.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» забороняється вимагати від адвоката надання відомостей, що є адвокатською таємницею.

Відповідно до ст. 397 КК України забороняється вчинення в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової допомоги або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці.

 

Джерело: BARRISTERS
1564
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА