Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
10.09.2018
АВТОР: Українське право

НААУ ВНЕСЕ АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО АДВОКАТУРУ

Національна асоціація адвокатів України ініціює внесення альтернативного проекту закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Про це повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України.

До складу робочої групи, яка працюватиме над документом, увійшли голови низки комітетів при НААУ.

Лідія Ізовітова вказала на те, що поданий Президентом України законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» має суттєвий процедурний недолік.

«До Ради з питань судової реформи, яка розробляла цей законопроект, представники НААУ не увійшли. Це означає, що було порушено обов’язки перед Радою Європи. Адже, коли приймається закон, який стосується адвокатури, щодо нього потрібно отримувати висновки професійної організації адвокатури. Проте, таких висновків від нас не запитували», – сказала Лідія Ізовітова.

«Коли цього року Рада судової реформи була оновлена, представників НААУ знову ж таки не включили до її складу, і сьогодні наші інтереси проігнорували, проігнорували наші права, проігнорували обов’язки України перед РЄ. Ми про це маємо заявити. Це про цедурний момент. І в зв’язку з ним не отримали якісного законопроектного продукту», – констатувала Голова НААУ.

Коментуючи структуру поданого до парламенту законопроекту, Лідія Ізовітова вказала на те, що є три основні моменти, які звужують права адвокатів. Ідеться про самоврядування, яке фактично знищується як єдиний інститут; зміни доступу до професії та допуск до адвокатської професії державних службовців. Останнє закладає корупційні ризики безпосередньо у законопроект про адвокатуру.

«Цих трьох точкових моментів має стосуватися альтернативний законопроект», – сказала Голова НААУ.

Позиція НААУ з приводу цього законопроекту викладена тут.

Нагадаємо, Президентський проект закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055 внесено до Верховної Ради 6 вересня 2018 року.

Джерело: Українське право
544
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА