Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
25.01.2019
АВТОР: Українське право

НАБУВ ЧИННОСТІ ЗАКОН ПРО ПРОТИМІННУ ДІЯЛЬНІСТЬ

25 січня 2019 року набув чинності Закон України«Про протимінну діяльність в Україні».

Законодавчий акт передбачає, що в Україні діють національні стандарти у сфері протимінної діяльності, які розробляються з урахуванням положень міжнародних стандартів протимінної діяльності (IMAS), затверджених Службою Організації Об’єднаних Націй з питань протимінної діяльності (UNMAS).

Національний орган з питань протимінної діяльності буде постійно діючим міжвідомчим колегіальним органом. Цей орган утворює уряд.

Основними складовими протимінної діяльності в Україні є:

1) обстеження території на предмет наявності в її межах вибухонебезпечних предметів, маркування і складання карт територій, забруднених та (або) імовірно забруднених вибухонебезпечними предметами;

2) очищення забрудненої території шляхом виконання робіт з розмінування, а саме: виявлення, перевезення, знешкодження та (або) знищення вибухонебезпечних предметів;

3) підготовка документації за результатами проведення робіт з розмінування;

4) навчання ризикам, пов’язаним із поводженням з вибухонебезпечними предметами;

5) утилізація надлишкових боєприпасів, боєприпасів, непридатних для подальшого використання та зберігання, а також боєприпасів, що підлягають знищенню відповідно до міжнародних зобов’язань України;

6) надання допомоги постраждалим особам та здійснення заходів щодо їх реабілітації.

Допомога постраждалим особам від вибухонебезпечних предметів включатиме в себе надання медичної, психологічної, професійної та соціальної допомоги з метою зменшення наслідків ушкоджень, спричинених вибухонебезпечними предметами.

Територіями, імовірно забрудненими вибухонебезпечними предметами, вважаються території, на яких велася війна, відбувався збройний конфлікт, проводились антитерористична операція, операція Об’єднаних сил та (або) заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також території України, які на підставі положень законів України визнані тимчасово окупованими.

Рішення, дії чи бездіяльність органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також суб’єктів протимінної діяльності можуть бути оскаржені до суду відповідно до закону.

Згідно з документом, створюється Комісія з питань акредитації операторів протимінної діяльності, засідання якої буде відбуватися не рідше одного разу на місяць.

Основними повноваженнями комісії з питань акредитації та моніторингу є:

1) розгляд заяв про акредитацію оператора протимінної діяльності;

2) здійснення акредитації суб’єктів господарювання та неприбуткових підприємств, установ та організацій;

3) прийняття за результатами акредитації рішення про видачу або відмову у видачі свідоцтва про акредитацію оператора протимінної діяльності;

4) видача свідоцтва, дубліката свідоцтва про акредитацію оператора протимінної діяльності;

5) моніторинг відповідності операторів протимінної діяльності вимогам акредитації.

Окрім того, передбачається створення Центру протимінних операцій та Інспекції з контролю якості протимінної діяльності.

Для фахівців у сфері протимінної діяльності, які залучаються операторами протимінної діяльності до виконання робіт з гуманітарного розмінування, є обов’язковим страхування життя та здоров’я – на період їхньої участі у виконанні таких робіт.

Оператор протимінної діяльності до початку зайняття протимінною діяльністю зобов’язаний укласти договір страхування цивільно-правової відповідальності строком на період здійснення протимінної діяльності на конкретно визначеній території та протягом 10 років після її закінчення.

Мінімальний розмір страхової суми за договором страхування цивільно-правової відповідальності становить 250 розмірів мінімальної заробітної плати. Розмір відшкодування заподіяної шкоди визначається за згодою сторін або у судовому порядку.

Держава не несе відповідальності за шкоду, заподіяну неправомірними діями оператора протимінної діяльності під час виконання ним робіт.

Джерело: Українське право
649
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА