Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
16.08.2021
АВТОР: Судово - юридична газета

Надання доказів сплати судового збору: правова позиція КАС ВС

Верховний Суд зазначив, що подане платіжне доручення, не є належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, оскільки не підтверджено зарахування судового збору у відповідній сумі до спеціального фонду держбюджету та відсутня інформація про той номер справи, у межах якої подається відповідна скарга.

КАС ВС зазначив, що відповідно до п.1 ч.5 ст.296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, передає пресслужба П’ятого апеляційного адміністративного суду.

Згідно з частинами 1 та 2 ст.9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Отже, судовий збір сплачується за місцем розгляду справи, надходження до спеціального фонду Державного бюджету України якого перевіряються судом перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг). Тобто, суд зобов`язаний перевірити надходження судового збору до спеціального фонду у межах кожної конкретної адміністративної справи.

Звертаючись до суду з апеляційною скаргою, скаржник зобов`язаний сплатити судовий збір на загальних підставах та надати до суду документ, який підтверджує сплату судового збору саме у межах цієї справи.

Верховний Суд зазначив, що подане платіжне доручення, не є належним доказом сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, оскільки не підтверджено зарахування судового збору у відповідній сумі до спеціального фонду Державного бюджету України та відсутня інформація про той номер справи, у межах якої подається відповідна скарга.

Отже, правильними є висновки суду апеляційної інстанції про те, що позивачем не виконано вимоги ухвали суду апеляційної інстанції про залишення апеляційної скарги без руху, в частині надання доказів сплати судового збору саме у цій справі.

Разом з тим, Верховний Суд звернув увагу на те, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню зі скаргою до суду, якщо буде усунено обставини, які зумовили її повернення.

Постанова КАС ВС від 05.08.2021 у справі №160/5879/20.

Джерело: Судово - юридична газета
274
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА