Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
30.07.2021
АВТОР: Loyer

Найгучніші злочини у світі

Історії відомі випадки, коли дії всього лише однієї людини приводили до масштабних трагедій. Серед гучних злочинів — пограбування на величезні суми та дії маніяків-убивць.

У цій статті ми вирішили розглянути злочини, які дійсно можна вважати найгучнішими. Адже вони по цей час розбурхують розуми людей.

Безкоштовне стокове фото на тему «банк, банківське діло, банкноти»

Найбільші фінансові піраміди

Злочини, що вчинені організаторами найбільших фінансових пірамід, просто вражають своєю сумою збитків. І без всякого фізичного насилля.

Фінансові піраміди відрізняються тим, що здатні завдати матеріальної шкоди величезній кількості людей (вкладників, інвесторів).

Дохід можливий тільки завдяки надходженню коштів нових вкладників. Як тільки нові надходження припиняються, відбувається так званий крах фінансової піраміди.

Финансовая пирамида Бернарда Мэдоффа действовала около пятидесяти лет

  • Фінансова піраміда Бернарда Медоффа

Вона діяла близько п’ятдесяти років Треба відзначити, що не всі піраміди приречені на швидку «смерть». Так піраміда, організована Бернардом Медоффом в 1960-му році зуміла триматися на плаву та приносити дохід вкладникам аж до 2008-го року.

Постраждалих виявилося близько трьох мільйонів осіб, проте знаходилися й ті, хто встиг заробити чималий капітал. Загальний збиток склав близько п’ятдесяти мільярдів доларів. Можливо, що якби не наступила фінансова криза, ця піраміда діяла б дотепер.

Сергей Мавроди стал создателем самой знаменитой в России финансовой пирамиды МММ

  • МММ

Ця піраміда, як здається, відома практично кожному жителю території колишнього СРСР. Її засновник — Сергій Мавроді.

Точна кількість обдурених ним вкладників коливається від десяти до п’ятнадцяти мільйонів осіб. Проте сума збитку склала близько восьми мільярдів доларів.

Термін життя цієї піраміди склав п’ять років. Відомо, що вона відновила роботу у 2011-му році, але вже в Інтернеті.

Финансовая пирамида Аллена Стэнфорда достигла фантастических масштабов

  • Піраміда Аллена Стенфорда

Приблизно вісім мільярдів доларів збитку принесла діяльність піраміди, створеної Алленом Стенфордом.

Створивши шахрайську схему, він пропонував клієнтам високоприбуткові інвестиційні інструменти.

Фбр, Полиции, Наблюдения, Расследование Уголовного Дела

  • Махінації в Азії

Ще одну велику фінансову піраміду створили в Японії у 2000-му році. Її «батьком» став Кадзутсугі Нами. Компанія зібрала суму трохи менше півтора мільярда доларів з тридцяти семи тисяч вкладників.

Пропоновані умови виглядали більш ніж привабливо. При внеску від десяти тисяч, дохід за квартал становив близько дев’ятисот доларів. Ця піраміда впала через сім років після початку роботи.

Відомо й про велику фінансову піраміду, що з’явилася в Китаї. Її заснував Ван Чжендун у 2002-му році. За три роки роботи він зміг обманом залучити чотири сотні сімнадцять мільйонів доларів.

У збитку залишилися понад десять тисяч осіб, яким обіцяли високий прибуток як інвесторам.

Андрей Чикатило, пожалуй, самый известный преступник Советского Союза

Маніяк Чикатило

Сьогодні одним з найстрашніших маніяків визнаний Андрій Чикатило. Як відомо, його жертвами стали, щонайменше п’ятдесят три людини. Всі свої злочини скоювалися їм на сексуальному підґрунті.

Першою жертвою стала дев’ятирічна дівчинка. Чикатило вбив її в 1978-му році. Далі вбивства продовжувалися протягом майже 12-ти років. Цьому «монстру» вдавалося продовжувати свою справу попри те, що його шукали близько п’ятисот осіб та п’ятдесят оперативних працівників.

Коли його все ж спійманим у 1990-му році, вбивця стверджував, що вбив не менше сімдесяти осіб. Через чотири роки маніяка засудили до страти. Кримінальна справа складалася з двохсот томів.

Найгучніші пограбування

Пограбування раз у раз відбуваються у всіх країнах світу, проте є пограбування, здатні здивувати багатьох та навіть зробити грабіжників знаменитими.

Можна назвати три найбільш гучних пограбування.

Ограбление Центрального Банка Ирака вызвало большой резонанс

У трійку найбільших входить пограбування Центрального Банку Іраку.

Як відомо, за добу до початку авіаційних ударів коаліційних сил по Іраку, Саддам Хусейн зняв та вивіз з банку близько мільярда доларів. Пізніше знайшли лише 650 мільйонів. Це пограбування не тільки ефективне, але і просте.

Другим пограбуванням за своїм розміром в історії вважається те, яке відбулося на тихій лондонській вуличці з використанням простого ножа, приставленого до горла.

Постраждалим став посильний Джон Годдард, який йшов з кейсом, повним облігацій на суму двісті дев’яносто два мільйони доларів. Вони, по суті, прирівнювалися до готівки.

Дерзкое ограбление Бостонского музея вызывало резонанс

На третьому місці — гучне пограбування, яке сталося в Бостонському музеї в березні 1990-го року. В музей увійшли двоє грабіжників, переодягнувшись поліцейськими.

Їм вдалося переконати охоронців, що вони прибули за викликом. Потрапивши обманом в приміщення, грабіжники винесли звідти дванадцять цінних полотен загальною вартістю триста мільйонів доларів та всі записи відеонагляду.

До сьогоднішнього дня про викрадачів нічого невідомо. За будь-яку інформацію про них та про полотна пропонується винагорода в розмірі п’ять мільйонів доларів.

Аль Капоне, пожалуй, самый известный преступник

Найгучніший злочин в історії людства

Мабуть, найстрашнішим злочинцем є Аль Капоне. Вчинені ним гучні злочини змушують і сьогодні здригатися жителів США.

Відомо, що його жертвами стали не менше семисот осіб, яких вбили з особливою жорстокістю та витонченістю. Обвинувачення при розгляді кримінальної справи Капоне складалося з двадцять одного пункту.

Мафіозі звинувачували не лише в грабежах та масових вбивствах, але й в економічних злочинах, поширенні та носінні зброї, організації нелегального бізнесу.

Протягом одинадцяти років цей злочинець примудрявся уникати покарання. Громадяни Америки полегшено зітхнули, коли над ним розпочався суд. Проте, Аль Капоне так і не розкаявся, він вважав себе філантропом та громадським благодійником.

Джерело: Loyer
306
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА