Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
28.07.2021
АВТОР: Loyer

Найстрашніші в’язниці у світі

Практично у всіх країнах твердять про захист прав ув’язнених, проведення виховної діяльності та заборону смертної кари. Тому багато європейських в’язниць схожі більше на будинки відпочинку, ніж на місця ув’язнення. Але є й інша сторона медалі.

У найстрашніших в’язницях практикують тортури, зґвалтування, побої та навіть доведення до самогубства. Можна навіть сказати, що  у цих в’язницях арештанти живуть без прав.

Ми вирішили розповісти про найжахливіші місця позбавлення волі, у які може потрапити засуджений.

Самая страшная тюрьма

Carandiru

Найстрашніша в’язниця у світі знаходиться в Бразилії. Місце за колючим дротом поблизу Сан-Паулу отримало назву Carandiru.

У 2010 році тут відбулося масове вбивство 102 ув’язнених. Люди втратили свої життя під час бунту.

У в’язниці практично неможливо отримати допомогу лікаря. А якщо медик й знайдеться, то арештантам все одно можуть відмовити в анестезії під час хірургічної операції. Мало того, кожен п’ятий ув’язнений є носієм ВІЛ-інфекції.

У в’язниці знаходиться близько 7,5 тисяч ув’язнених. За ними спостерігає тисяча наглядачів. Вони працюють в 4 зміни.

ADX Florence

Не набагато краще до ув’язнених відносяться й у державній в’язниці суворого режиму ADX Florence. Вона знаходиться в американському штаті Колорадо.

Поза камерами арештанти проводять всього 9 годин на тиждень. Їдять, сплять та навіть випорожнюються засуджені в камерах. 22 години на добу вони не бачать денного світла. У цій в’язниці ув’язнені ізольовані один від одного, іншими словами, спілкуватися вони ніяк не можуть.

Парижская тюрьма La Sante

La Sante

Третє місце в списку найстрашніших в’язниць займає паризька La Sante. Над невільниками тут настільки знущаються, що ті розбивають голови об стіни або ковтають отруту для щурів, аби піти з життя. Тільки за 1999 рік у в’язниці наклали на себе руки 124 людини.

Про жахи ув’язнення в La Sante протягом 7 років за допомогою щоденника розповідала головна лікарка в’язниці Вероніка Вассер.

Камери у в’язниці переповнені, ув’язнені мають можливість приймати душ лише 2 рази в тиждень, а харчування залишає бажати кращого. Звідси й постійні шкірні хвороби людей, а також зараження вошами.Свої речі арештанти підвішують до стелі, оскільки в La Sante дуже багато щурів.

Охоронці поводяться із засудженими неабияк жорстоко, непокірних тут же відправляються в карцер та нерідко позбавляють води.

В’язниця заснована в 1867 році та дотепер залишається місцем звірств, розпусти та насильства, сильніші арештанти перетворюють слабких в рабів.

Забор Тюрьмы, Бритва Ленты, Проволока, Металл, Забор

Військова в’язниця

У ганебному списку своє місце отримала й військова в’язниця у сирійському Тадморі. Саме там провів п’ять років свого життя поет Фарадж Беракдар. Він описав місце як «королівство смерті та безумства».

У Тадморі звичайна практика — тортури в стилі середньовіччя з використанням палиць, мотузки та сокир. Серед жертв наглядачів і винні, і невинні. Досить часто охоронці вибирають для тортур випадкових людей.

Африканські грати

У в’язниці в кенійському Найробі до ув’язнених теж відносяться як до тварин.

У камерах, які розраховані на 800 осіб, знаходяться 3800 мешканців. А в камерах попереднього ув’язнення розташовується 250 осіб замість 50.

У арештантів відзначається потреба буквально у всьому. Від матраців до лікарської допомоги. Через високу температуру в камерах стоїть нестерпна задуха. Люди важко хворіють та навіть помирають від нелюдських умов.

Алькатрас - остров и знаменитая тюрьма в Сан-Франциско, фото

В’язниця-острів

Найбільша нью-йоркська в’язниця теж славиться своїм ставленням до ув’язнених. Світу відомий не один випадок насильства та проявів жорстокості.

За словами колишніх арештантів, які відбували термін в цьому місці, там набагато гірше та небезпечніше, ніж в найбільш криміналізованих районах Нью-Йорка.

У в’язниці бунти — це не рідкість, але спецзагони пригнічують їх досить жорстоко. Раніше за рік траплялося до 1000 зіткнень між владою й ув’язненими. Але після того, як вийшов закон про додатковий термін за напад на охоронця та співкамерника, число заколотів скоротилося до 70.

Аргентинська в’язниця

Ще одне злощасне місце знаходиться в аргентинському Мендосі. У 2004 – 2005 роках тут зареєстрували 22 смертельних випадки.

Тюрма також переповнена. Замість 600 осіб у виправній установі перебуває 1600. Арештанти сплять на підлозі, але це нікого не бентежить.

Спостерігачі повідомляють, що умови утримання не лізуть ні в які рамки. А за словами кореспондентів, на чотирьох квадратних метрах на підлозі спить до 5 ув’язнених. Вони випорожнюються в поліетиленові пакети та пляшки. У камерах та коридорах рідко прибирають сміття, а територію нерідко затоплюють стічні води.

Камера в тюрьме в Диярбакыре

Турецька в’язниця в Діярбакирі

Особливістю цієї в’язниці є те, що сюди потрапляють й діти. Оскільки місцеві закони передбачають можливість довічного ув’язнення для неповнолітніх.

Приміщення установи переповнені, а умови утримання не відповідають санітарним нормам. Між в’язнями та охоронцями постійно відбуваються сутички, а бунти придушуються досить жорстоко.

Наприклад, у 1996 році при «запланованій бійні» померли 10 осіб, ще 23 невільників поранили. Арештанти нерідко по-звірячому б’ються, оскільки не мають ніяких прав. За колючим дротом практично не існує системи медичного обслуговування і, тим більше програм реабілітації для мешканців.

Освенцим, Концлагерь, Биркенау, Electric Fence, Fence

La Sabaneta

У 30 венесуельських в’язницях замість допустимих 15 тисяч осіб знаходяться цілих 25. І найбільш перенаселена — La Sabaneta.

Умови утримання тут жахливі. Деякі арештанти змушені ночувати в гамаках, які натягнуті в вузьких коридорах. Але більш заможні ув’язнені можуть купити собі комфортабельні місця за допомогою хабарів — у в’язниці процвітає корупція.

На кожні 150 осіб припадає лише один охоронець. Тому досить часто арештанти повстають. Найкривавіший стався на початку 1994 року, коли померло 108 ув’язнених. А в 1995 році померло 196, а більш як 600 отримали поранення.

Не американська мрія

В’язниця Сан-Квентін в штаті Каліфорнія є також однією з найстрашніших. Тут утримуються ті, кого засудили до смертної кари. Тому умови утримання залишають бажати кращого.

Тюрма перенаселена, співробітників охорони недостатньо, приміщення брудні та старі, ситуація з медобслуговуванням жахлива. У 2005 році в установі проводили перевірку, яка довела некваліфікованість місцевих лікарів. Вони ставлять неправильні діагнози та працюють в антисанітарії.

Ще одна проблема в Сан-Квентін — насильство. Нерідкі тут й повстання зі смертельними наслідками.

Джерело: Loyer
290
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА