Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
11.06.2021
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НАСИЛЬСТВО ДО ПОЛІЦІЇ, ЯКЩО ВОНО СПОНТАННЕ, ЗАСЛУГОВУЄ НА ПОБЛАЖЛИВЕ СТАВЛЕННЯ СУДУ

Хоча дії особи і містили певну ступінь насильства, вони представляли собою спонтанну реакцію на застосування поліцейськими сили проти учасників протестної акції.

На це звернув увагу ЄСПЛ у справі «Непомнящих проти Росії» (заява №51118/16).

У грудні 2015 року суд Москви визнав Івана Непомнящих винним в участі в масових заворушеннях (так звана Болотна справа) і застосуванні насильства відносно представника влади. За версією слідства, під час акції протесту на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року чоловік намагався перешкодити затриманню «агресивно налаштованих громадян» і кілька разів ударив руками і парасолькою поліцейських.

Активіст був засуджений до 2,5 років позбавлення волі і відбув термін у виправно-трудовій колонії.

Непомнящих звернувся за захистом своїх прав до Європейського суду з прав людини. Зокрема, він посилався на порушення ст. 11 (свобода зібрань та об’єднань) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі зазначив, що хоча дії заявника і містили певну ступінь насильства, вони представляли собою спонтанну реакцію на застосування поліцейськими сили проти учасників протестної акції, яка в цілому носила мирний характер.

Виходячи з цього, ЄСПЛ оцінив вирок російського суду щодо активіста як непропорційний до завдань держави щодо запобігання заворушень і захисту прав і свобод громадян.

Визнавши владу винною в порушенні конвенційних гарантій, Європейський суд з прав людини постановив виплатити заявнику 7,5 тис. євро компенсації моральної шкоди.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
224
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА