Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.06.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НЕМОЖЛИВІСТЬ ЗАМІНИТИ ІМЕНА БАТЬКІВ В ДОКУМЕНТАХ СТАНОВИТЬ ПОРУШЕННЯ КОНВЕНЦІЇ

У разі усиновлення дитини, прийомні батьки можуть не лише обрати нові ім’я та прізвище дитини, але й змінювати її дані про біологічних батьків у документах.

У ситуації, що склалася, розбирався ЄСПЛ у справі «Лейла Кан проти Туреччини» (№ 43140/08), передає інформаційний ресурс ECHR: Ukrainian Aspect.

Лейла Кан усиновила семирічну дитину. Дитина була внесена в реєстр під прізвищем пані Кан. Останній також було дозволено змінити ім’я дитини. Л.Кан подала заяву до суду, аби також замінити імена біологічних батьків в документах про цивільний стан дитини. Жінка вважала, що зазначення імен біологічних батьків на документах дитини, які засвідчують особу, перед її власним прізвищем могло викликати плутанину і мати негативні наслідки для дитини.

Суд відхилив заяву на підставі того, що від усиновленої дитини не відмовилися. А особи її біологічних батьків були відомі. Також суд постановив, що Л.Кан відповідно до цивільного кодексу не могла вимагати зміни імен батька і матері. Оскарження цього рішення до вищих судів успіху не мало.

Тоді пані Кан звернулася до ЄСПЛ, де стверджувала про порушення її права на повагу до сімейного життя.

Суд у Страсбурзі констатував порушення ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, присудивши компенсацію моральної шкоди  у розмірі 2.5 тис. євро.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Лейла Кан проти Туреччини» (№ 43140/08) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
582
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА