Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
06.04.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НЕНАЛЕЖНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ ОБСТАВИН НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ ЄСПЛ ОЦІНИВ У €25 ТИС.

Вирване з корінням дерево впало на автомобіль, в якому знаходилися подружжя Маріус Олександру та Маринела Стефан, а також їхні батьки та молодший брат жінки. Усі загинули, крім подружжя. Чоловік та жінка зазнали численних травм.

Оскільки органи влади Румунії не провели ефективного розслідування обставин цього нещасного випадку,  Олександру та Стефан звернулися до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Посилаючись на ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, вони скаржилися на нездатність держави захистити їх життя та життя їх родичів.

Також вони скаржилися на відсутність ефективного розслідування для виявлення та покарання осіб, відповідальних за нещасний випадок.

Суд у Страсбурзі не побачив порушення конвенційних гарантій в частині права на життя, але констатував порушення в частині розслідування. ЄСПЛ присудив компенсацію моральної шкоди в розмірі 20 тис. євро Маринелі Стефан та 5 тис. євро – Маріусу Олександру Стефан.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Стефан проти Румунії» (№ 78643/11) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
434
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА