Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
18.08.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НЕРОБСТВО ПРИНИЖУЄ ГІДНІСТЬ УВ’ЯЗНЕНОГО

Відсутність можливості спілкуватися та здійснювати бодай якусь цілеспрямовану діяльність під час відбування покарання становить порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Такого висновку дійшов Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Дімітар Ангелов проти Болгарії» (заява № 58400/16), передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Дімітар Ангелов, засуджений до довічного ув’язнення, перебуває під вартою з 1999 року. В 2013 році його перевели у в’язницю із «особливим режимом», що передбачав з суворі умови утримання. Через три роки Ангелов подав позов про відшкодування збитків через такі умови, звертаючи зокрема увагу відсутність санітарних приміщень та проточної води в його камері (був змушений ходити в туалет у відро). Також він стверджував, що був ізольований майже 24 години на день не маючи можливості працювати чи навчатися.

Суди частково задовольнили його позов, присудивши 500 євро компенсації. І зрештою Ангелова розмістили з іншим довічно ув’язненим у спільній камері, обладнаній туалетом та душем, відокремленими від решти житлової площі.

Д.Ангелов звернувся до Європейського суду з прав людини. Посилаючись на статтю 3 (заборона нелюдського та такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він скаржився, зокрема, на погані умови тримання під вартою, майже повну ізоляцію та відсутність цілеспрямованої діяльності.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій через відсутність санітарних приміщень в поєднанні з тривалою ізоляцією та відсутністю цілеспрямованої діяльності, доступної для нього, а також присудив 6 тис. євро компенсації моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Дімітар Ангелов проти Болгарії» (заява № 58400/16) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
339
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА