Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
31.08.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НЕЗАКОННЕ ФІНАНСУВАННЯ: КОЛИ МОЖЕ БУТИ СКАСОВАНА РЕЄСТРАЦІЯ ПАРТІЇ?

Вільні вибори — це гарантія, яку має забезпечити держава. У ЄСПЛ вважають, що звинувачення в незаконному фінансуванні партії повинне ґрунтуватися на належних доказах, а не політичних мотивах.

Політика ніколи не буває спокійною ні в нас, ні в сусідів, тому Європейський суд з прав людини у рішенні від 04.08.2020 у справі «Політична партія «Patria» та інші проти Молдови» знову зіткнувся з питанням про порушення ст.3 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect» з посиланням на «Закон і Бізнес».

Політична партія молдовського бізнесмена Ренато Усатого була знята з виборчих перегонів за 3 дні до голосування.

Уряд обґрунтовував зняття партії з виборів використанням Р.Усатим у передвиборчій компанії €800 тис., які він увіз на територію Молдови з Російської Федерації. А такі дії грубо порушують виборче законодавство країни.

Бізнесмен усі закиди держави відкидав, позаяк норми, на які посилалася влада, стосуються коштів іноземців, а заявник є громадянином Молдови. Також партія надала всі звіти та чеки, що підтверджували законність фінансування.

В ЄСПЛ зазначили: дискваліфікація партії ґрунтувалася на звинуваченні у використанні коштів іноземного походження в передвиборчій компанії Р.Усатого. У той же час ніяких доказів щодо таких дій уряд не надав.

Відштовхуючись від аргументів сторін, у Страсбурзі дійшли висновку, що скасування реєстрації партії є втручанням як у права партії, так і в права заявників. Рішення про дискваліфікацію мало політичний, а не правовий характер. Тому в ЄСПЛ уважають, що втручання у виборчі права заявника не відповідало стандартам, передбаченим у ст.3 Першого протоколу.

З текстом рішення мовою оригіналу можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
331
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА