Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
09.11.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

НЕЗАКОННЕ ТРИМАННЯ В ОДИНОЧНІЙ КАМЕРІ НЕ ЗАВЖДИ ПІДЛЯГАЄ КОМПЕНСАЦІЇ

Навіть якщо національні органи виявили факт порушення прав особи під час переведення ув’язненого із загальних умов тримання під вартою до одиночної камери, моральні страждання треба все ж доводити.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Стоян Крастев проти Болгарії» (заява № 1009/12), повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect».

Під час відбування покарання Стоян Крастев посварився із іншим ув’язненим. І оскільки у в’язниці зростала напруженість, для уникнення заворушень адміністрація перевела Крастева до іншої в’язниці, де його помістили в одиночній камері на 14 днів.

Ув’язнений успішно оскаржив таке рішення в суді – там вирішили, що наказ про переведення був виданий без законних на те підстав.

Але коли Крастев подав позов про відшкодування шкоди через порушені права, адміністративні суди відхилили його, встановивши відсутність доказів серйозного порушення спокою та страждання ув’язненого.

Тоді він звернувся до ЄСПЛ. Посилаючись на статтю 5§5 (право на свободу та безпеку / право на компенсацію) Конвенції, заявник стверджував, що не міг отримати компенсацію за незаконну ізоляцію, яка становила додаткове покарання разом із позбавленням волі.

Але суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі ««Стоян Крастев проти Болгарії» (заява № 1009/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
246
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА