Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
15.07.2020
АВТОР: lexinform.com.ua

Обов’язковість рієлторських послуг порушує право власника майна

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) провело антикорупційну експертизу проекту Закону України «Про рієлторську діяльність в Україні» № 3618.

Відповідно до висновку антикорупційної експертизи зазначений законопроект містить такі корупціогенні чинники.

Положення про обов’язковість отримання рієлторських послуг порушує гарантоване Конституцією України та цивільним законодавством право власника щодо вільного володіння, користування та розпорядження своїм майном на власний розсуд.

Наділення Національної федерації фахівців у сфері рієлторської діяльності функціями контролю за дотриманням засад ведення рієлторської діяльності та дотриманням законодавства про рекламу може призвести до виникнення корупційних схем.

Надання Національній федерації як громадській організації можливості бути власником, адміністратором та держателем Єдиної інформаційної бази даних у сфері рієлторської діяльності є незаконним та може призвести до корупційних правопорушень в частині адміністрування та розпорядження даними бази.

Вимога отримання надмірної кількості дозвільних документів може зашкодити розвитку бізнесу та призвести до значних втрат та ризиків.

Невичерпний перелік обов’язків рієлторів створює загрозу ухвалення суб’єктивних рішень та розширює дискреційні повноваження органів рієлторського самоврядування.

Джерело: lexinform.com.ua
374
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА