Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.02.2020
АВТОР: Спеціальні кореспонденти

ОБШУКИ В УКРАЇНСЬКОМУ КІБЕРАЛЬЯНСІ Є ЧЕРГОВИМ НЕЗАКОННИМ ЗЛОВЖИВАННЯМ ПРАВООХОРОНЦІВ, – ПАРТНЕР АО «BARRISTERS» АНДРІЙ ЛЕВКОВЕЦЬ 

25 лютого 2020 року працівники Відділу протидії кіберзлочинам в Одеській області Департаменту кіберполіції Національної поліції та Служби безпеки України в Одеській області, за процесуальним керівництвом одеської місцевої прокуратури №2, провели обшуки в співзасновників та активістів громадської організації «Український кіберальянс». Обшуки проходили за п’ятьма адресами, у трьох осіб – Андрія Барановича (відомого як Шон Таунсенд), Олександра Галущенка та Андрія Перевезія. Слідчі дії проходили в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального Кодексу України, яке 17 жовтня 2019 року порушив Малиновський відділ поліції в Одесі. Правоохоронці розслідують інцидент від 16 жовтня 2019 року, коли на табло «Міжнародного аеропорту Одеса» з’явилося фото дівчини з написом «Fuck you Greta».

Партнер Адвокатського об’єднання «Barristers» Андрій Левковець, який представляє інтереси Кіберальянсу, підтвердив інформацію про те, що вже кілька років правоохоронні органи в рамках дії так званого закону «маски-шоу стоп» не мають права вилучати техніку – потрібно робити її копію. Слідчий спочатку повинен переконатися, що техніка містить інформацію, яка стосується конкретно цієї кримінальної справи, тілько потім може її скопіювати, а не просто забирати її, щоб потім ознайомитись з нею і виявити може щось цікаве, зазначив адвокат.

Також він повідомив, що відповідальність за кіберзагрозу перекладається на тих, хто хотів її попередити. Орієнтовну вартість вилученої техніки зараз оцінюють.

Крім того, захист звертатиметься до суду з вимогою повернути вилучене майно, а також – до Державного бюро розслідувань зі скаргою на дії правоохоронців, зокрема – «перевищення влади та службових повноважень відповідними працівниками Нацполіції».

Джерело: Спеціальні кореспонденти
880
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА