Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
14.11.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ОФОРМЛЕННЯ АКТИВІВ НА ДИТИНУ НЕ ДОПОМОЖЕ ЗБЕРЕГТИ КОШТИ, ВІДМИТІ БАТЬКОМ

Виправдання через молодий вік жінки, раніше засудженої за відмивання коштів, не виключає законності рішення суду про конфіскацію з її рахунку грошей, здобутих незаконним шляхом.

Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі «Балсамо проти Сан-Марино» (№ 20319/17 та 21414/17), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Суддя, який проводив розслідування з відмивання грошей, ухвалив рішення про замороження активів на суму 1,9 млн. євро на поточному рахунку Валентини Балсамо.

Пізніше підозрювані (Валентина та Анжела Балсамо, а також їхній батько) були визнані винними та уся сума була конфіскована. Серед іншого суд послався на те, що батько притягався до відповідальності і був засуджений в Італії за розкрадання на загальну суму 750 тис. євро. Тож суд Сан-Марино дійшов висновку, що з урахуванням попередньої судимості батька було неможливо виключати, що вся вилучена цього разу сума мала кримінальне походження. Пояснення, що кошти надійшли від законної діяльності, такої як нерухомість або сімейний бізнес, не були прийняті до відома.

Пізніше апеляція виправдала дочок через їх молодий вік та можливе нерозуміння злочинного походження коштів. Разом із тим рішення про конфіскацію коштів залишився в силі. Оскарження такого рішення успіху не мало.

Тоді вони звернулися до ЄСПЛ. Посилаючись на ст. 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Балсамо стверджували, що конфіскація порушила їх права власності.

Водночас, суд у Страсбурзі не побачив тут порушення конвенційних гарантій.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Балсамо проти Сан-Марино» (№ 20319/17 та 21414/17) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
377
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА