Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
05.12.2019
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ОСКАРЖЕННЯ ПРОКУРОРОМ ОСТАТОЧНОГО СУДОВОГО РІШЕННЯ ПОРУШИЛО ПРАВО НА СПРАВЕДЛИВИЙ СУД

Альона Ліспучова подала позов про визнання недійсним документа, в якому її колишній чоловік Петер Ліспуч взяв на себе зобов’язання виплатити більше трьох мільйонів євро у спорі між акціонерами. Пізніше чоловік приєднався до цього позову.

У рішенні, яке стало остаточним, суди прийняли рішення на користь позивачів, оскікльки оскаржуваний документ був приватно-правовим договором, який визнали недійсним через його  неоднозначність.

Пізніше генеральний прокурор оскаржив таке рішення, подавши надзвичайну апеляцію з питань права. верховний суд задовольнив цю апеляцію. Свою позицію суд заснував на тому, що суди нижчої інстанції допустили помилку в оцінюванні юридичного характеру документа. Зокрема, це не був приватно-правовий договір, а арбітражне рішення, яке повинне було бути оскаржене відповідно до Закону про арбітраж та в процедурі правозастосування, а не за допомогою позову про деклараторну постанову, як у справі заявників. Врахувавши позицію верховного суду, суди відхили позов. Оскарження цього рішення успіху не мало.

Тоді Ліспучова та Ліспуч звернулися до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. Ukrainian Aspect»..

Вони скаржилися на те, що скасування остаточного та обов’язкового рішення, винесеного на їхню користь, порушило право на юридичну визначеність та рівність сторін відповідно до статті 6 §1 (право на справедливий судовий розгляд) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод.

Суд у Страсбурзі констатував порушення конвенційних гарантій та присудив відшкодувати видатки та витрати заявникам.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Ліспучова та Ліспуч проти Словаччини» (№ 21998/14) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
545
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА