Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
27.08.2018
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ОСКІЛЬКИ БЮРОКРАТІЯ НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ НЕ РОЗРІЗНЯЄ, ТО Й ДИСКРИМІНАЦІЯ ВІДСУТНЯ

Європейський суд з прав людини не побачив у діях національних органів, що відмовили у виплаті допомоги на дітей, дискримінації через належність до циганської етнічної групи.

Прес-реліз рішення у справі «Негреа та інші проти Румунії» (заява № 53183/07) було оприлюднено на сайті ЄСПЛ, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Місцева влада відмовила в отриманні матеріальної допомоги шістьом жінкам з групи циганського етнічного походження, які поза шлюбом народили дітей. За твердженням жінок, відмова грунтувалася на тому, що вони не мали офіційно зареєстрованого шлюбу.

Жінкі інціювали кримінальне провадження проти посадових осіб місцевої влади за зловживання повноваженнями, які згодом були закриті. Тоді було подано заяву до Національної антидискримінаційної ради (CNCD), яка провела розслідування і також відхилила вимоги. Після цього жінки розпочали адміністративне провадження у суді проти CNCD, але і тут не мали успіху. Врешті, верховний касаційний суд підтвердив позицію нижчих судів про те, що відмова надати допомогу була заснована на невиконанні умов, визначених законом.

Тоді пані Негреа та інші звернулися до Страсбургу. Посилаючись на статті 14 (заборона дискримінації), 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, а також ст. 1 Протоколу № 1 (захист власності) до Конвенції вони скаржилися на дискримінаційне ставлення під час реалізації їх права на соціальні допомоги.

ЄСПЛ не знайшов доказів того, що на заявниць було накладено обов’язок якось оформити шлюбні відносини. Водночас, констатував, що національні суди підтвердили звичайну практику місцевої влади відмовляти у реєстрації неповних документів, поданих всупереч закону. Тобто в даному випадку бюрократична процедура була застосована до кожного незалежно від етнічного походження.

Суд зазначив, що в матеріалах справи не існувало жодних реальних доказів того, що особи з циганської етнічної групи зазнали більшого впливу ніж інші, то ж постановив, що з боку органів влади дискримінаційного ставлення не було.

Разом із тим, ЄСПЛ одноголосно встановив порушення статей 6 та 13 Конвенції в частині надто тривалого строку судового розгляду питання судами на національному рівні.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Негреа та інші проти Румунії» (заява № 53183/07) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
465
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА