Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
22.12.2018
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ОСОБА ПОВИННА МАТИ МОЖЛИВІСТЬ ЗМІНИТИ ПОЗОВНІ ВИМОГИ НА БУДЬ-ЯКІЙ СТАДІЇ СУДОВОГО ПРОЦЕСУ

Сума шкоди, завданої особі, за результатами проведення експертизи виявилася значно більшою, ніж думав і вимагав через суд сам постраждалий. Але збільшити позовні вимоги йому не дало національне законодавство.

Ситуацію розглядали у ЄСПЛ, за наслідками чого було ухвалене рішення у справі «Мікаіл Тюзюн проти Туреччини» (№ 42507/06) про наявність порушення статті 6 Конвенції, передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Мікаіл Тюзюн, працюючи у дорожній поліції, зазнав удару автомобіля і отримав травми. Він подав запит до міністерства внутрішніх справ про отримання відшкодування матеріальної та моральної шкоди у розмірі 25000 турецьких лір. Оскільки відомство цей запит відхилило, він подав позов до суду.

В рамках провадження було проведено експертизу, яка встановила, що Тюзюну було завдано матеріальної шкоди на суму 157 077 турецьких лір, що в шість разів більше, аніж просив сам Тюзюн. Втім суд, приймаючи рішення, присудив йому компенсацію, яка містилася у первинній вимозі.

Посилаючись на ч. 1 ст. 6 (доступ до суду) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, Тюзюн поскаржився до ЄСПЛ, відзначивши, що він не мав можливості відповідно до національного законодавства вимагати всю суму компенсації, визначену експертом під час провадження у національному суді.

Суд у Страсбурзі погодився з тим, що мали місце порушення статті 6 Конвенції та присудив 2500 євро моральної шкоди.

Згідно з Цивільним процесуальним кодексом України (ст. 49) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

То ж якщо в процесі розгляду справи в українському суді виникне аналогічна ситуація, людина також не зможе претендувати на більшу суму відшкодування.

З текстом прес-релізу рішення у справі «Мікаіл Тюзюн проти Туреччини» (№ 42507/06) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: www.echr.com.ua
546
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА