Новини
Останні події, новини зі світу юриспруденції,
інформаційні статті
14.05.2020
АВТОР: ECHR: Ukrainian Aspect

ОТРУЄННЯ ПОБУТОВИМ ГАЗОМ: ХТО НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СМЕРТЬ СПОЖИВАЧА?

Сина Лалі Вардосанідзе знайшли мертвим в орендованій квартирі. Розтин виявив, що причиною смерті стала асфіксія від отруєння окисом вуглецю.

В ході розслідування було з’ясовано, що за десять місяців до інциденту газові інспектори проводили перевірку у цій квартирі та виявили факт неправильного встановлення газового водонагрівача. І відповідно до протоколу огляду вони відключили прилад, опечатали газовий лічильник та надали мешканцю відповідні вказівки (попередили про наявні ризики користування). Згодом вони також уточнили, що існує заборона встановлювати газові водонагрівачі в будинках з п’ятьма або більше поверхами (саме в такому домі жив син пані Вардосанідзе), оскільки в них не було димоходу і вони не могли належним чином вентилюватися.

Розслідування завершилося закриттям справи. Причиною було названо смерть унаслідок нещасного випадку. Винним назвали загиблого, оскільки він, ймовірно, знову під’єднав обігрівач з порушенням норм безпеки та незважаючи на попередження газової компанії. Цей висновок був підтверджений національними судами у остаточному рішенні.

Л.Вардосанідзе звернулася до Європейського суду з прав людини, передає інформаційний ресурс «ECHR. UkrainianAspect».

Посилаючись на статтю 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, вона скаржилася на те, що уряду Грузії було відомо про поширену проблему отруєння окисом вуглецю, отже чиновники мали вжити заходи для захисту життя її сина, а також на те, що розслідування його смерті не було ефективним. Також заявниця стверджувала, що згідно зі статтею 38 (зобов’язання надавати необхідні засоби для розгляду справи) уряд не надав важливих документів із матеріалів кримінальної справи під час провадження в Європейському суді.

Втім, суд у Страсбурзі констатував відсутність порушення конвенційних гарантій.

З прес-релізом рішення ЄСПЛ у справі «Вардосанідзе проти Грузії» (№ 43881/10) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ «Дроздова та партнери» Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

Джерело: ECHR: Ukrainian Aspect
374
ВСІ НОВИНИ НАСТУПНА НОВИНА